אונס הילדה החרדית: הגננת לא מדברת בחקירה

נמשכת חקירת אונס הילדה בת החמש בבית כנסת בעיר חרדית, וגם היום נתקלה המשטרה בקשיים - כשגם דמות חינוכית בעיר סירבה לסייע בחקירה, אף שהיא מכירה את הילדה וטיפלה בה

שבתי בנדט
05/02/2013
צילום: טל אנגלנדר, עריכה: אמיר קוטיגרו, קריינות: לירון בארי

המשטרה ממשיכה לחקור את מקרה האונס החמור של ילדה בת חמש, שאירע לפי החשד ביישוב חרדי בידי גבר שאנס את הילדה בשעה שהייתה בדרכה לגן. רכזת הגנים בעיר החרדית נחקרה היום (שלישי) במסגרת הפרשה, אולם היא סירבה לשתף פעולה עם חוקריה - על אף שהיא טיפלה ומכירה את הילדה, שלפי החשד נאנסה במחסן של בית כנסת בעיר.

האונס שעיר שלמה מנסה להשתיק - כותרות אחרונות
אונס הילדה החרדית: המשפחה לא מדברת עם המשטרה
חשד: חרדי אנס בת 5 בבית כנסת, המקרה "הושתק"

התושבים חוששים, אולם איש אינו משתף פעולה עם השוטרים. המקום בו אירע האונס ביישוב החרדי(צילום: דרור עינב)

במהלך היום התחזקו הראיות הקיימות ובתום הערכת מצב שהתקיימה במשטרה, הוחלט להעביר את החקירה למשטרת מחוז ש"י. במשטרה מודעים לבעייתיות שבחקירת האירוע, שכן נדמה שבקרב הקהילה החרדית בעיר - ואולי בהוראת רבני היישוב - יש כוונה "להשתיק" את המקרה, והמשטרה אינה זוכה לשיתוף פעולה מצד התושבים והמשפחה. מנגד, תושבים בעיר מספרים כי הם חוששים לשלוח את ילדיהם לבתי הספר לבדם, לאחר ששמעו על האירוע שבו נאנסה לכאורה הילדה בבית כנסת ביישוב. אחרים מספרים כי הילדה נאנסה במשך כשעה וחצי, ונזקקה לאשפוז בן כמה ימים.

טוב לדעת (מקודם)

הפתרון לכאב הברכיים קרוב מתמיד - בזכות טכנולוגיה בנעל

מוגש מטעם אפוסתרפיה
בית הכנסת בו לפי החשד נאנסה הילדה(צילום: דרור עינב)

לאחר חשיפת הפרשה, אמר אתמול גורם בעירייה לוואלה! חדשות, כי הוא שמע על המקרה מתושבים בעיר וגם הוא לא יודע דבר באשר לזהות הילדה הנאנסת ומשפחתה. לדבריו, במחלקת הרווחה בעירייה פועלים לבירור זהותה של הנאנסת על מנת להגיש לה טיפול במידת הצורך, אולם בשעה זו אין בידיה קצה חוט בעניין. התושבים נשמעו פחות מאופקים היום, וחלקם הביעו זעם רב עם היוודע דבר התקיפה החמורה. "שמעתי על זה ואני לא יודע שום פרט על המקרה. אם היינו יודעים מי עשה את זה היינו תולים אותו על עמוד חשמל, כי זה מה שמגיע לו", אמר אחד מהם.

במשטרה חושדים שהילדה נגררה למחסן בית הכנסת. התושבים מדברים על אונס שנמשך כשעה וחצי. מחסן בית הכנסת שבו לפי החשד אירע האונס(צילום: דרור עינב)

במשטרה הביעו ביקורת על אי שיתוף הפעולה מצד הקהילה עם המשטרה. זו תקופה ארוכה שמנסים במשטרה לבנות אמון עם התושבים כדי להיאבק בתופעת "השתקת אירועים פליליים". לאחר עבודה מאומצת שרשמה שיפור בשיתוף הפעולה בין הגורמים, במשטרה מאוכזבים מהחזרה לימים עברו, ומהניסיון לטשטש את פרטי הפרשה מצד גורמים בקהילה החרדית.

  • אונס

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully