וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מתקפה חריפה בכלי התקשורת המצריים נגד הפלסטינים

26.10.2000 / 12:17

המצרים זועמים על שריפת הדגל של מדינתם ותמונתו של הנשיא מובארק בידי פלסטינים, במהלך הפגנות מחאה בשטחי הרשות לאחר פסגת קהיר; עיתון מצרי: "התנהגותם הנתעבת מלמדת על אובדן היכולת להבחין בין טוב לרע"; ברשות מאשימים את ישראל כ"מחרחרת ריב" בינה לבין מצרים

מאת שי שריג

באופן מפתיע החלו כלי התקשורת המצריים ביומיים האחרונים לנהל מתקפה הסברתית חריפה ביותר נגד העם הפלסטיני.

הזעם המצרי, בעיקר אצל הנשיא מובארק, התעורר בעקבות שריפת תמונתו ושריפת דגלה של מצרים במהלך הפגנות שקיימו תושבים פלסטיניים בשטחי הרשות. הפלסטינים עשו זאת במחאה על התוצאות המתונות של הפסגה בקהיר.

הפלסטינים, שטענו כי הנשיא מובארק הפעיל על ערפאת לחצים במהלך הפסגה וביקש להביא לקבלת החלטות מתונות כלפי ישראל, הביעו מורת רוח מההחלטות ומהתנהגותה של מצרים. הם יצאו לרחובות והעלו באש את דגלה של מצרים ותמונתו האישית של מובארק, לצד שריפת דגל ישראל.

אתמול תקף העורך הראשי של היומון הממסדי "אלג'ומהוריה" את אותם פלסטיניים וכינה אותם "כפויי טובה". לדבריו, "התנהגותם הנתעבת מלמדת על אובדן היכולת להבחין בין טוב לרע". העיתון הוקיע את אותם פלסטיניים "חמומי מוח, שפועלים נגד מנהיגים ערביים שהביעו תמיכה באניתיפדת אל-אקצה, וביניהם הנשיא מובארק". עוד נכתב כי אותם פלסטיניים שהפגינו נגד מצרים, היו צריכים לשאת תפילות תודה לנשיא מובארק, שפועל במרץ רב למען האינטרסים של העם הפלסטיני ומימוש זכויותיו.

היומון הממסדי "אלאח'באר" יצא גם הוא במתקפה חריפה נגד אותם פלסטינים וציין כי התנהגותם מלמדת כי מדובר באספסוף שאינו יודע להוקיר תודה לעם ולמנהיג שפועלים למענו. העורך הראשי של העיתון מתח ביקורת על הרשות הפלסטינית, בין אם ידעה על הכוונה לשרוף את דגלה של מצרים ואת תמונתו של מובארק, ובין אם לאו.

במקביל, מאשימים גורמים בכירים ברשות את ישראל כמי שמנסה "לחרחר ריב בין מצרים לפלסטינים ולפגוע ביחסים הטובים בין ערפאת למובארק". כלי התקשורת הפלסטיניים תוקפים גם הם "גורמים בישראל" שחותרים לגרום נזק למערכת היחסים ולשיתוף הפעולה בין מצרים לרשות הפלסטינית אל מול ישראל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully