וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בזק שוקלת לרכוש השליטה על פלאפון עם גד זאבי

26.10.2000 / 11:49

איש העסקים החיפני ביקש מבזק להיות שותף ברכישת אחזקות מוטורולה בפלאפון; בזק ביקשה את התייחסות רשות החברות הממשלתיות לרכישת הבעלות המלאה על פלאפון

איש העסקים גד זאבי, המחזיק ב-20 אחוז ממניות בזק, מבקש מבזק להיות שותף ברכישת 50 אחוז ממניות פלאפון. כך מפרסם הבוקר העיתון "ידיעות אחרונות".

החברה הספרדית טלפוניקה מבקשת לרכוש את אחזקות מוטורולה בפלאפון, המסתכמות ב-50 אחוז, תמורת 1.5 מיליארד דולר. לבזק, המחזיקה ב-50 אחוז הנותרים בבעלות על פלאפון יש זכות סירוב לעסקה, פנו אליה לאחרונה מספר גורמים המעוניינים להשתתף איתה ברכישת האחזקות של מוטורולה במסגרת מימוש זכות הסירוב.

על פי הדיווח בידיעות אחרונות, שני הגורמים הבולטים שפנו לבזק הם החברה לישראל וזאבי, שרכש מחברת כייבל-אנד-ווירלס את מניותיה בבזק תמורת למעלה מ-600 מיליון דולר, והגיע לאחזקות של 20 אחוז.

במקביל, מפרסם הבוקר העיתון "מעריב", כי בזק פנתה לרשות החברות על מנת לקבל את התייחסותה לכך שבזק תרכוש את מלוא הבעלות בחברת פלאפון. בבזק חוששים כי רכישת הבעלות המלאה בפלאפון תהפוך את פלאפון לחברה ממשלתית, ואז הדבר יקשה עליה עליה להתחרות בשוק. על בזק להחליט עד לסוף חודש נובמבר אם לממש את זכות הסירוב שלה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully