וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המחאה נגד חוק טל: היום מחזירים פנקסי מילואים

ישראל בן ברוך

30.7.2002 / 0:01

הבוקר תיערך מול משרד ראש הממשלה הפגנת המחאה בעקבות מתן הפטור לחרדים; המארגנים: 400 איש מוכנים להחזיר תעודות; הדגישו: אנחנו לא מעודדים סרבנות; שרון סירב להיפגש עמם

הבוקר תיערך הפגנת המחאה בעקבות אישור "חוק טל", במהלכה צפויים המשתתפים להחזיר את פנקסי המילואים שלהם. ההפגנה תיערך מול משרד ראש הממשלה בירושלים ותתחיל בשעה תשע. יוזם ההתארגנות שהובילה לקיום ההפגנה, שחר ב.(השם המלא שמור במערכת) העריך שלהפגנה, שקיבלה את אישור המשטרה, יגיעו כמה מאות אנשים.

"יש לנו רשימה של 400 איש שהביעו נכונות להחזיר את תעודות המילואים, ואני מקווה שזה גם מה שיקרה" , אמר שחר בשיחה אתמול בערב עם וואלה! חדשות. לדבריו, בהפגנה ישתתפו גם אנשים שלא יחזירו את תעודות המילואים, ויגיעו כדי להביע תמיכה. שחר הוסיף, כי מכיוון ומדובר ביום עבודה "אנחנו מארגנים איסוף מראש של התעודות. מי שלא יוכל להגיע ימסור הלילה את התעודה, ואנחנו נחזיר אותה מחר".

"מטרת ההפגנה היא להראות לממשלה ולכנסת שיש התנגדות חריפה לחוק טל", אמר שחר, שהדגיש כי חברי ההתארגנות אינם מעודדים סרבנות: "אנחנו לא נגיד לאף אחד לסרב לשרת, מדובר באקט סמלי שצריך לשמש כנורת אזהרה לממשלה. אני אישית מאמין שאעשה בעתיד מילואים".

מארגני ההפגנה ביקשו להיפגש עם ראש הממשלה, אריאל שרון, אלא שבקשתם נדחתה על הסף. "המזכירה של יועץ התקשורת של שרון הודיעה לנו שאין סיכוי לפגישה, ושאלה למה חשבנו מראש שיאשרו לנו כזה דבר", סיפר שחר.

בשבוע האחרון צברה המחאה נגד "חוק טל" תאוצה. הרקע להתארגנות נגד החוק, המעגן את הפטור משירות צבאי לחרדים, היה פרסום מכתבו של נעם פלג לראש הממשלה בוואלה! חדשות. למכתב המחאה על ההפליה שיוצר החוק החדש, צירף פלג את תעודת המילואים שלו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully