וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופטת עצרה את הבעל - וסידרה לאשה מקום במעון

ורד כהן-ברזילי

29.7.2002 / 15:20

האשה ההרה סירבה להגיש תלונה נגד בעלה; שופטת המעצרים, דליה הורנצ'יק מארק, עצרה את הדיון בכדי לחפש לה מקום מבטחים; בתום הישיבה שוחחה עם האשה והצליחה לשכנע אותה לעזוב את ביתה

שופטת בית משפט השלום בתל אביב שכנעה אישה שבעלה תקף אותה ללכת למעון לנשים מוכות - למרות שסירבה להגיש נגדו תלונה במשטרה. המקרה אירע במוצאי שבת האחרון, כאשר שופטת המעצרים התורנית דליה הורנצ'יק-מארק, דנה בעניינו של בעל שנעצר בביתו בחשד שהיכה את אשתו.

נציגת המשטרה אמרה בדיון כי שוטרי סיור של תחנת גלילות חלפו ליד בית החשוד ושמעו קריאות מצוקה שבקעו מאחת הדירות בבניין. בדירה הם הבחינו באישה הנמצאת בחודש השמיני להריונה כשעל גרונה ושפתה סימני אלימות. בסמוך לה נמצא הבעל שנעצר מיד. הוא הובא כאמור, באותו הלילה לבית המשפט להארכת מעצרו.

נציגת המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בחמישה ימים עד להגשת כתב אישום נגדו. בנוסף ציינה כי כנגד הבעל עומד מאסר על תנאי בגין עבירה של תקיפת בן זוג. בדיון נכחה גם האישה שביקשה דווקא מהשופטת לחוס על בעלה ולשחרר אותו הביתה. "אני בהריון ויש לנו עוד שלושה ילדים בבית", אמרה. השופטת, הורנצ'יק – מארק ביקשה בשלב זה להפסיק את הדיון. היא יצאה ללשכתה שם ערכה מספר שיחות טלפון. הדיון הופסק שלוש פעמים נוספות, כשבכל פעם השופטת יצאה במטרה לערוך שיחות טלפון.

כעבור זמן מה התחדש הדיון כאשר פרקליטתו של הבעל ביקשה מבית המשפט להענות לבקשתה של האישה ולשחרר את הבעל למעצר בית בבית הוריו. הפרקליטה טענה כי העובדה שהאישה התייצבה באולם וביקשה לשחרר את בעלה צריכה להיזקף לזכותו. המשטרה התנגדה לבקשה בטענה, כי לפי עדותה של האישה הבעל נוהג להכות אותה בדרך קבע.

השופטת החליטה לבסוף להיעתר לבקשת המשטרה והאריכה את מעצרו של הבעל בארבעה ימים. בהחלטתה ציינה כי המשטרה מבקשת בנוסף לחקור את אביו של החשוד, ככל הנראה בחשד שאיים על האישה לבל תתלונן במשטרה. "מדובר במסוכנות של ממש ויש מקום להאריך את מעצרו של החשוד", כתבה השופטת.

אחיו של הנאשם ניסה לעקוב אחר האשה

לאחר ההחלטה הורתה השופטת לעכב את האישה וביקשה ממנה לסור ללשכתה. השתיים דיברו שעה ארוכה כשבמהלך שיחתן שאלה השופטת את האישה אם ברצונה לעבור להתגורר במעון לנשים מוכות. היא טענה בפני האישה כי נוכח הדברים שסיפרה האישה למשטרה עולה כי מעצרו של הבעל מסכן את חייה וחיי ילדיה בשל איומים שהופנו כלפיהם מצד בני משפחתו. "בנסיבות כאלה חובתו של בית המשפט – משבאה התלונה הזו בפניו – לברר את הדברים ולא להתעלם מהם", אמרה, תוך שהיא מתייחסת לכוונת המשטרה לחקור את האביו של החשוד בחשד לאיומים.

בתום השיחה הביעה האישה רצון לעבור למעון לנשים מוכות ואז גם נודע כי בכל פעם שהשופטת יצאה לערוך שיחות טלפון היא ביקשה למצוא מעון שיסכים לקבל את האישה עוד באותו הלילה. היא הורתה למשמר בית המשפט ללוות את האישה למונית שלקחה אותה ישירות למעון. מונית נוספת המתינה לשלושת ילדי בני הזוג והסיעה אותם מביתם גם כן למעון. השופטת ציינה בסוף כי "כפי שדווח לי על ידי משמר בתי המשפט אחיו של החשוד עוכב לחקירה לאחר שביקש לעקוב בנסיעה אחר המונית".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully