וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ברמת חובב מסריח מאי פעם

תמר נהרי

29.7.2002 / 13:10

המועצה פועלת לאיתור ולהפחתת מטרדי ריח שמקורם באזור התעשיה; במחצית הראשונה של השנה התקבלו 30 תלונות על ריח מהאזור; בבדיקה לא אותרו סכנות לבריאות הציבור

המועצה המקומית רמת חובב, שבתחומה מפעלי תעשיה רבים והאתר היחידי בארץ לפסולת מסוכנת, מדווחת על גל חמור במיוחד של מטרדי ריח. מדיווח המועצה עולה, כי בשל תלונות תכופות מצד תושבי האזור במהלך השבועיים האחרונים, מונה צוות מיוחד לבחינת פתרונות למניעה או הפחתת פליטת החומרים האחראיים למטרד הריח.

המועצה מוסרת עוד, כי מקור המפגע אותר באחת מבריכות החימצון, ממנה היו פליטות חריגות של חומרים הגורמים למטרדי ריח קשים. בשאר הבריכות לא נמצאו פליטות חריגות. מומחי היחידה הסביבתית של מועצת חובב, יחד עם מומחים מהאקדמיה ומהמפעלים במועצה, נמצאים עתה בעיצומו של מאמץ לאתר תהליך או חומר שימנע או יפחית את פליטת המימן הגופרתי מבריכות המועצה.

מנתונים שמוסרת המועצה עולה עוד, כי במהלך החודשים ינואר-מאי 2002, התקבלו במוקד מועצת רמת חובב 30 תלונות מצד תושבים על מטרדי ריח בדרום. מהן, 25 תלונות הגיעו מתושבי מבאר שבע. בבדיקת המקרים לאיתור המקור לריחות, נמצא כי ב-17 תלונות המקור למטרד אינו מרמת חובב, בשמונה מקרים המקור לחומרים מהאתר ובחמישה מקרים לא נמצאו סימנים ברורים ולכן קיימת סבירות שהמקור הוא מרמת חובב.

לטענת המועצה, באף אחד מהמקרים שנבדקו לא נמצאו חומרים באוויר בריכוז העלול לפגוע בבריאות באורח מיידי. עם זאת נמסר, כי המועצה תשקיע משאבים רבים בעתיד, במניעת מטרדי הריח, וכי כל תלונה המגיעה למוקד נבדקת ביסודיות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully