וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חייל צה"ל נפצע קל בפיצוץ אופני תופת ברצועת עזה

26.10.2000 / 9:28

צעיר פלסטיני בן 20 התפוצץ כשעל גופו 5-6 ק"ג חומר נפץ; הפתח בכרוז לתומכיו: "אנו קוראים לבני עמנו ולוחמיו מכל הכוחות להתחיל להפנות מכות ופעולות צבאיות בעומק הציונים וליזום התקפות בעומק ישראל"; ברגותי: אנו מתואמים עם הג'יהאד האיסלמי

חייל צה"ל נפצע הבוקר באורח קל לאחר שאופני תופת הופעלו בקרבת עמדת צה"ל ברצועת עזה.

הפיצוץ אירע בכביש שבין חאן יונס לכפר דרום, המחבר בין צפון הרצועה לדרומה. צעיר פלסטיני בן 20 רכב על אופניו כשהוא נושא 5-6 ק"ג חומר נפץ והתנגש בקיר המוצב. ההערכה היא כי הוא ביקש להיכנס לתוך המוצב ושם להתפוצץ. חייל צה"ל שהבחין בו יצא לעברו על מנת להרחיקו מהמוצב. כששם רוכב האופניים לב לכך הוא פוצץ את עצמו. כתוצאה מכך נפצע החייל באורח קל. אלוף פיקוד הדרום, יום טוב סמיה, אמר כי ככל הנראה עומד ארגון הג'יהאד האיסלמי מאחורי נסיון הפיגוע, שנעשה לציון יום חיסולו של מנהיג האירגון, פתחי שקאקי. סמיה הטיל את האחריות על הרשות הפלסטינית, שלדבריו לא עושה דבר למניעת הפיגועים והמהומות בשבועות האחרונים.

תנועת הפתח הפיצה אתמול כרוז בו היא קוראת לחבריה לבצע פיגועים גם בשטחי הקו הירוק. "אנו קוראים לבני עמנו ולוחמיו מכל הכוחות להתחיל להפנות מכות ופעולות צבאיות בעומק הציונים וליזום התקפות בעומק ישראל", נכתב בכרוז. הפתח גם מבקש מהעולם הערבי לקחת חלק בסכסוך הפלסטיני.

אין רגיעה בגדה

התחדשו המהומות בגדה. בצומת איו"ש, מצפון לרמאללה, מפגינים פלסטינים מיידים אבנים לעבר כוחות הביטחון הישראלים. צה"ל השיב בכדורי גומי. בצומת משולש הגדוד, סמוך לטול כרם, מתקיימת הפגנה של פלסטינים שמבעירים צמיגים ומיידים אבנים. כוחות הביטחון במקום משתמשים נגדם בכדורי גומי ובגז מדמיע, כך גם באזור ג'נין. ידויי אבנים גם לעבר כלי רכב ישראלים סמוך למחנה פליטים בדרום חברון.

באריאל מיידים ישראלים אבנים לעבר מכוניות של פלסטינים. למכונית אחת נגרם נזק. אזרח ישראלי שהותקף באבנים ירה באוויר. נזק נגרם למשאית שעברה בסמוך לכפר דרום ונורו לעברה יריות. איש לא נפגע.

שוטר אחד נפצע קל מאבנים שהשליכו פלסטינים לעבר שוטרי משמר הגבול בצומת זייתא ליד בקא אל גרביה. השוטרים הגיבו בגז מדמיע.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully