וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הילארי קלינטון גייסה תרומות מטעם אישים וארגונים התומכים בחמאס

26.10.2000 / 8:28

מדובר בעשרות אלפי דולרים, שנתרמו לטובת מסע הבחירות שלה לסנאט; עלולה לאבד את הקול היהודי בניו-יורק, שיביא לניצחון יריבה, הרפובליקני ריק לאזיו

המרוץ של הילארי קלינטון לסנאט מטעם מדינת ניו-יורק ספג מכה קשה, לאחר שהתברר שהגברת הראשונה קיבלה כספים מארגון התומך בזכותם של פלסטינים למאבק חמוש נגד מדינת ישראל. גילוי זה עלול לעלות לה בקול היהודי, המהווה לפחות 12% מקולות הבוחרים במדינה, ולהביא לניצחון יריבה הרפובליקני, חבר הקונגרס ריק לאזיו.

הברית האמריקאית-מוסלמית ערכה ביוני האחרון נשף התרמה בבוסטון, במהלכו גייסו 50 אלף דולר לטובת מסע הבחירות של הילארי. המועמדת אף נכחה באירוע, וקיבלה מהארגון אות הוקרה בזכות פועלה לקידום זכויות האדם.

עג'ה סעיד, נשיא הארגון, התבטא בעבר כי הפלסטינים צריכים לפעול באמצעי שלום להקמת מדינה עצמאית בשטחי הרשות, אולם אם הם נכשלים בכך, הם רשאים להתנגדות תוך שימוש באלימות.

אתר האינטרנט של הארגון מציג בימים אלה תמונות של הילד הפלסטיני בן ה-12, שנהרג במהלך המהומות בעזה לפני כשבועיים, תחת הכותרת "פרצופה האמיתי של ישראל".

קלינטון אירחה בבית הלבן במספר הזדמנויות מנהיגים מוסלמים, בהם מנהיגים מקומיים התומכים בתנועת החמאס, כדוגמאת עבד-רחמן אלאמודי מהמועצה האמריקנית-מוסלמית, שהתגאה כי הוא היה חלק מקבוצה שאנשיה "הלכו לבית הלבן והגנו שם על החמאס". אולם משנודע להילארי כי אלאמודי תרם 1,000 דולר למסע הבחירות שלה, הצהירה כי כספו יוחזר לו.

קלינטון הביעה בעבר תמיכה בהקמת מדינה פלסטינית, ובנובמבר אשתקד, במהלך ביקורה בישראל, העניקה הילארי חיבוק מתוקשר לסוהא ערפאת, בתום נאום שנשאה ערפאת, בו האשימה את ישראל בהרעלת נשים וילדים פלסטינים בגז.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully