וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אל-חיאת": התערבות אמריקאית מנעה מתקפה ישראלית על לבנון וסוריה

26.10.2000 / 8:10

מקורות ירדניים רשמיים: הפרסומים בישראל על חשש מתזוזות הצבא העיראקי לגבול ירדן וסוריה נועדו להצדיק הקמת ממשלת חירום והתקפת יעדים סוריים ולבנוניים; גורם בפנטגון: תנועות הצבא העיראקי - חלק מתמרונים שנתיים שגרתיים

מאת שי שריג

העיתון הערבי הבינלאומי "אל-חיאת" חושף הבוקר, כי ישראל התכוונה לבצע פעולה צבאית בחזית הלבנונית-סורית, אך מגעים שניהלה ארה"ב עם ראש הממשלה, אהוד ברק, מנעו את ביצועה. את הדברים אמרו מקורות רשמיים בירדן לכתב העיתון ברבת עמון.

עוד מוסרים המקורות כי "החשש הישראלי מתזוזות הצבא העיראקי לעבר גבולות ירדן וסוריה אינו מבוסס והוא נועד לתת לאהוד ברק תירוצים להקים ממשלת חירום". ברק, מציינים המקורות, נאלץ, בשל התערבות אמריקאית, לגנוז את תוכניתו לתקוף בחזית הסורית-לבנונית. המקורות טוענים כי הדברים שצוטטו מפי מקור מדיני ישראלי בכיר, על תזוזות מחשידות בצבא העיראקי, נועדו להצדיק הכרזת מצב חירום בישראל והקמת ממשלת חירום, בתואנה של איומים חיצוניים.

המקורות הירדניים מעריכים כי תנועות הצבא העיראקי שאותרו במערב עיראק אינם מהווים איום כלשהו ופסלו את האפשרות שעיראק תפתח, במצב הנוכחי, במתקפה כלשהי. מקורות בפנטגון אומרים כי התזוזות שאותרו בצבאו של סדאם חוסיין הן חלק מאימונים שעובר הצבא העיראקי במסגרת תמרונים שנתיים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully