וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופט ברק: "לא נוכל ולא נרצה לפעול על פי אמות המידה של יריבנו"

26.10.2000 / 7:38

נשיא בית המשפט העליון קרא לאזרחי ישראל לא לקחת את החוק לידיים גם בתקופה קשה זו של מאבק עם הפלסטינים;טוען: יש להשוות את זכויותיהם המשפטיות של ערביי ישראל; "דווקא שהתותחים יורים נדאג להגברת הדמוקרטיה הפנימית שלנו"


נשיא בית המשפט העליון, השופט אהרון ברק, אמר אתמול כי ישראל אינה יכולה לפעול בסכסוך הפלסטיני לפי אמות מידתם. לדבריו אנו נתונים במאבק מר, שכן כוחנו הוא גם חולשתנו. "לא נוכל ולא נרצה לפעול על פי אמות המידה של יריבנו", אמר השופט ברק.

ברק אמר את הדברים בנאום שנשא בטקס בוגרים במרכז הבינתחומי בהרצליה. הוא קרא לאזרחי ישראל להימנע מלקחת את החוק לידיים: "אחדים מאתנו רוצים לתת ביטוי פומבי לרגש התסכול והכעס שבנו. זוהי תחושה טבעית, אך אין היא מהווה היתר לפגוע בשלטון החוק".

נשיא בית המשפט העליון קרא להשוואת את זכיותיהם המשפטיות של ערביי ישראל. לדבריו "לאחרונה נשמעה טענה, כי החלה זו של עיקרון השוויון בין יהודים לערבים היא סופה של הציונות. הציונות אינה מסובבת על אפליה, לא כך ראתה זאת הכרזת העצמאות שקראה לבני העם הערבי תושבי ישראל לטול חלק בבניין המדינה על יסודות אזרחות מלאה ושווה. דווקא שהתותחים יורים נדאג להגברת הדמוקרטיה הפנימית שלנו".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully