וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יחידות מילואים מגוייסות להחליף את החיילים הסדירים בשטחים

26.10.2000 / 7:28

בצה"ל נמנעו עד עכשיו מגיוס חיילי מילואים בגלל העלות הכספית הגבוהה; ידרשו תקציב נוסף למימון ימי המילואים; החיילים הסדירים ישובו לקורסים ולהכשרות שהופסקו באמצע

צה"ל מגייס יחידות מילואים כדי שיחליפו חלק מחיילי הסדיר המוצבים בשטחים מאז החלו המהומות.

מאז שהחל גל האלימות בשטחים, לפני כחודש, נמצאות רוב היחידות הסדירות של צה"ל בשטחים. מדובר ברוב החטיבות הסדירות (חי"ר ושריון), וכן בכוחות המיוחדים וכמעט כל קורסי ההכשרה בצה"ל, חניכי בתי הספר לקצינים ולחי"ר, וחיילים מבסיסי טירונות חטיבתיים ומקורסי הכשרת המפקדים בחילות השונים.

כמו כן, נשלחו יחידות שונות לתגבר את הכוחות בגבול הצפון, בעקבות חטיפת שלושת חיילי צה"ל בהר דב והתרעות מפני פיגועי חיזבאללה.

"מעריב" מפרסם הבוקר כי גורמים צבאיים בכירים טוענים שהעימות בשטחים "פגם באופן קשה" בהכשרות הקורסים השונים ובאימונים של היחידות הסדירות. חטיבת גולני הפסיקה את אימון החורף שלה, ויחידותיה הוצבו במספר מוקדים ביהודה, שומרון ועזה. גם כל הצוערים בבית הספר לקצינים נמצאים כבר כחודש בשטחים, וכן חניכי קורסי המ"כים והסמלים.

בדיונים שהתקיימו בימים האחרונים בצה"ל, התקבלה החלטה להחזיר חלק מהחיילים לקורסים, על מנת שישלימו את הכשרתם במועד. עוד הוחלט להציב ולהחליף מפקדים ביחידות השונות, על פי התכנון השנתי של צה"ל, כשמדובר בעיקר על צוערי בית הספר לקצינים, אך גם בטירונים ובחניכי קורסים נוספים.

כמו כן שוקל צה"ל אפשרות שמספר גדודים בכל חטיבה סדירה יתאמנו בעוד השאר יהיו בתעסוקה מבצעית, וכעבור זמן יתחלפו ביניהם. "כך תצטמצם הפגיעה באימונים למינימום, ותתבצע גם הפעילות הנדרשת בשטחים", אמר גורם צבאי בכיר.

מאחר שהוחלט לשמור על רמת כוננות גבוהה בשטחים, ועל פריסה רחבה של כוחות בשטח, נקבע שאת חיילי הסדיר יחליפו יחידות מילואים. חלק מחיילי המילואים תוכננו להתגייס ממילא, ויחידות אחרות יגוייסו בצו 8.

בצה"ל השתדלו להימנע מגיוס מילואים, בגלל העלות הגבוהה של ימי המילואים והיעדר תקציב למימונם. במסגרת המגעים עם משרד האוצר על מימון הפעילות במהלך העימות בשטחים, ידרוש צה"ל גם תקציב נוסף למימון ימי המילואים האלו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully