וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאוריטניה: הבאה בתור לנתק יחסים עם ישראל

26.10.2000 / 7:16

בעקבות טוניסיה, מרוקו ועומן שוקלת לסגור את שגרירות ישראל בארצה ולהחזיר את שגרירה מת"א; בממשלת מאוריטניה מתלוננים: שידורי האינתיפאדה של הטלוויזיה הקטארית מחזקים את האופוזיציה במדינה; קטאר עלולה להיות הבאה בתור

מאת שי שריג

ממשלת מאוריטניה בוחנת בימים אלה אפשרות להקפאת הקשרים עם ישראל, בהתאם להחלטות הפסגה הערבית וכהיענות ללחץ דעת הקהל המאוריטנית, כך מסר מקור בכיר במשרד החוץ המאוריטני.

בישיבת הממשלה שנערכה אמש ובישיבות הממשלה הקרובות תשקול מאוריטניה להחזיר את שגרירה מת"א ובמקביל לסגור את שגרירות ישראל בנואקצ'וט.

מאוריטניה שאבה עידוד רב מההחלטות שקיבלו עומן, מרוקו וטוניסיה, להקפיא היחסים עם ישראל, אמר מקור בכיר בעיר הבירה.

במקביל, נתונה ממשלת מאוריטניה ללחץ גובר והולך מצד אזרחי המדינה להקפיא את היחסים עם ישראל. אחד הגורמים לכך הוא השידורים המועברים דרך לוויין מתחנת הטלוויזיה הקטארית "אלג'זירה", אשר מתמקדים באינתיפאדה הפלסטינית ובשידורי תעמולה למענה. מאוריטניה אף זימנה את שגריר קטאר בארצה לפגישה דחופה בעניין זה, וביקשה ממנו לדאוג להפסקת שידורי הטלוויזיה הקטארית בלוויין, אשר מגבירים את הזעם בקרב הציבור המאוריטני וגורמים להפגנות מחאה רבות נגד ישראל ולעליית גורמי הכוח האופוזיציוניים.

הבוקר אומר ראש לשכתו של הנשיא מובארק, אוסאמה אלבאז, בראיון ליומון הערבי "א-שרק אלאווסט", כי "מאוריטניה וקטאר עשויות להודיע בכל רגע על החלטתן להקפיא היחסים עם ישראל".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully