וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפתח קורא לביצוע פיגועים בשטחי ישראל

26.10.2000 / 7:05

"אנו קוראים לבני עמנו להפנות מכות ופעולות צבאיות וליזום התקפות בעומק ישראל", נכתב בכרוז של התנועה; מנהיג התנזים: אנו פועלים בתיאום מלא עם אנשי הגי'האד האסלמי; חייל צה"ל נפצע קל הבוקר מפיצוץ אופני תופת ברצועת עזה; אתמול נרשמו מספר תקריות ירי בשטחים

חייל צה"ל נפצע הבוקר באורח קל לאחר שאופני תופת הופעלו לעבר עמדת צה"ל ברצועת עזה.

הפיצוץ אירע בכביש שבין חאן יונס לכפר דרום, המחבר בין צפון הרצועה לדרומה. אלוף פיקוד הדרום, יום טוב סמיה סיפר כי נער פלסטיני נסע על אופניו והתנגש בקיר המוצב. חייל צה"ל נפצע באופן קל והנער נהרג במקום. סמיה אמר כי ככל הנראה עומד ארגון הג'יהאד האיסלמי מאחורי נסיון הפיגוע והטיל את האחריות על הרשות הפלסטינית, שלדבריו לא עושה דבר למניעת הפיגועים והמהומות בשבועות האחרונים.

תנועת הפתח קוראת לחבריה לבצע פיגועים גם בשטחי הקו הירוק, כך נכתב אתמול בכרוז שהפיץ הארגון. "אנו קוראים לבני עמנו ולוחמיו מכל הכוחות להתחיל להפנות מכות ופעולות צבאיות בעומק הציונים וליזום התקפות בעומק ישראל", נכתב בכרוז. הפתח גם מבקש מהעולם הערבי לקחת חלק בסכסוך הפלסטיני.

מזכ"ל הפתח ומנהיג התנזים בגדה, מרואן ברגותי, הודיע כי הוא בתיאום מלא עם פעילי הג'יהאד האסלמי. במערכת הביטחון מתריעים זה זמן מה מפני ביצוע פיגועי התאבדות בתוך שטחי ישראל, אולם החשש הזה גובר עם ציון יום השנה לחיסולו של מנהיג הג'יהד האיסלמי, פתח שקאקי, שחל היום.

ברגותי אמר אתמול כי הוקמו ועדות תאום מקומיות שבהן מיוצגות 30 מפלגות שונות. לדבריו, "המפלגות האלה מחליטות באופן יומי על המשך האינתיפאדה". הוא הבהיר כי ערפאת הוא השולט בשטח והוא המקבל את ההחלטות הפוליטיות. "ללא התמיכה שלו האינתיפדה לא היתה יכולה להימשך", הסביר.

ארגוני הטרור "סוגרים קצוות אחרונים" בהכנות לפיגועים

גם אנשי החמאס מאשרים את שיתוף הפעולה עם הפתח. דובר התנועה, מחמוד א-זאהר, אמר ל"קול ישראל" כי התיאום מתבטא בפגישות יום יומיות בידיעה ובגיבוי מלא של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת.

"מעריב" מדווח כי מדיווחים שהגיעו למערכת הביטחון עולה כי אנשי הג'יהאד האסלמי והחמאס ששוחררו לאחרונה מהכלא הפלסטיני מתכננים עתה פיגועים גדולים הן בשטחים והן בתחומי ישראל.

גורם צבאי בכיר העריך אתמול כי ביצוע הפיגועים לוקח זמן כיוון שהמחבלים "סוגרים קצוות אחרונים", אולם הבהיר כי "ההכנות לפיגועים נמצאות בשלבים מאוד מתקדמים".

אתמול: יריות על גילה לצד ירידה משמעותית במהומות

לאחר יום אחד של שקט, נורו אמש יריות לעבר שכונת גילה בירושלים. לא היו נפגעים וצה"ל השיב באש מקלעים לעבר מקורות הירי.

מוקדם יותר אתמול דווח על כדור שפגע ברחוב האפרסמון בגילה. לא היו נפגעים והמשטרה מעריכה כי זה היה כדור תועה.

יריות נורו גם על היישוב פסגות שליד רמאללה. גם שם לא היו נפגעים וצה"ל השיב באש.

חילופי אש כבדים התנהלו במחנה שדמה הסמוך לבית לחם. הפלסטינים
ירו על כוחות צה"ל מעשרה מוקדים לפחות. לא נמסר על נפגעים.

חילופי ירי היו גם באזור נווה דקלים ברצועת עזה, ובתצפית תל א-רס בשכם.

מוקדם יותר נפצעו קל שני חיילי צה"ל מבקבוקי תבערה בצומת איו"ש. גם ליד ג'נין נורו יריות על צה"ל, אין נפגעים.

בצה"ל אמרו אתמול כי בימים האחרונים מורגשת ירידה דראסטית בתקריות הירי בשטחים. בעוד שבימים האחרונים נספרו בממוצע כ-25 תקריות, הרי שהיום, לפני הירי בגילה ובבית לחם, נספרו רק ארבע תקריות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully