וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

82 הרוגים בהתרסקות המטוס הרוסי בגרוזיה

26.10.2000 / 6:41

8 מההרוגים - ילדים קטנים; המטוס הצבאי היה בדרכו ממוסקבה לבסיס בקרבת העיר בטומי בגרוזיה; ניסה לעקוף סערת ברקים, סטה ממסלולו, התרסק לתוך הר והתפוצץ מיד

בהתרסקות מטוס הצבא הרוסי, שארעה אתמול בצהריים ליד העיר בטומי בגרוזיה, נהרגו 82 איש - כך מעריך דובר מטעם המשרד לענייני חירום ברוסיה. זאת למרות שבתחילה העריכו גורמים ממשלתיים כי במטוס היו 75 בני אדם. הדובר הוסיף כי שמונה מבין הנוסעים היו ילדים קטנים.

כוחות החילוץ של גרוזיה שהגיעו לאתר ההתרסקות דיווחו כי ככל הנראה לא היו ניצולים בקרב נוסעי המטוס. עתה עושים צוותי הצלה רוסים את דרכם לאתר ההתרסקות, לאחר שהצוותים הגרוזינים דיווחו כי גשם, ערפל ומחסור בציוד מתאים מקשים על פעולות החילוץ.

המטוס היה בדרכו מבסיס צבאי בקרבת הבירה מוסקבה לבטומי, עיר הבירה של מחוז אדזרה בגרוזיה. הוא התרסק לתוך הר מטיראלה, שגובהו 1,365 קילומטרים, והתפוצץ מיד לאחר ההתרסקות. אתר ההתרסקות מרוחק כ-20 קילומטרים צפונית-מזרחית לנמל התעופה של בטומי. לצבא הרוסי יש בסיס בקרבת העיר.

דובר מטעם ממשלת גרוזיה מסר כי המטוס התרסק בהר לאחר שסטה ממסלולו, במטרה לעקוף אזור בו היתה סערת ברקים. זמן קצר לפני ההתרסקות, אבד קשר הרדיו עם המטוס.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully