וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

היאנקיז במרחק ניצחון מאליפות

26.10.2000 / 6:45

הום ראן של דרק ג'טר בחבטה הראשונה במשחק סימנה את המשך הדרך: נצחון 2:3 לאלופים ויתרון 1:3 בסדרה כולה. הלילה משחק מספר חמש


כבר מהמכה הראשונה במשחק היה ברור שמשהו טוב עומד לקרות ליאנקיז. הום ראן של דרק ג'טר מההגשה הראשונה של בובי ג'ונס העלה את היאנקיז ל-0:1 וסימן כבר בהתחלה את סופו של הערב: נצחון 2:3 ליאנקיז באיצטדיון "שיי" ויתרון 1:3 בסדרת ה"וורלד סרייס". עכשיו מספיק ליאנקיז נצחון אחד בלבד כדי לזכות באליפות שלישית ברציפות ורביעית בחמש השנים האחרונות.

ג'טר נבחר ע"י המנג'ר ג'ו טורי לעלות כחובט ראשון בפעם הראשונה בסדרה וההימור השתלם. היתה זו הפעם הראשונה מאז 1972 שחבטת הום-ראן נעשית כבר בהגשה הראשונה במשחק "וורלד סרייס". "מהתחלה רצינו להוציא את הקהל הביתי מהמשחק וזה מה שקורה כששמים נקודות על הלוח מוקדם ככל האפשר" אמר ג'טר המאושר בסיום.

אחרי שהיאנקיז עלו ליתרון 0:3 בסיבוב השלישי, חבט מייק פיאצה הום-ראן כפול כדי לצמק ל-3:2. לאחר מכן החלו המנג'רים לשחק משחק מוחות כשהחליפו פיצ'רים בקצב. דני ניגל מהיאנקיז הוחלף לקראת סיום הסיבוב החמישי על ידי דיויד קון. ג'ף נלסון רשם נצחון כפיצ'ר מכריע ואחריו עלו מייק סטנטון ומריאנו ריברה, הסוגר הטוב בליגה. ניגל הירשה 4 חבטות ו-2 ריצות, כשנלסון וריברה מרשים חבטה אחת כ"א אבל ללא ריצות.

בובי ג'ונס הירשה 4 חבטות ו-3 ריצות בחמישה סיבובים כפיצ'ר פותח למטס. גלנדון רוש הירשה 3 חבטות ואפס ריצות בשני סיבובי הגשה, ג'ון פרנקו המשיך עם חבטה אחת וארמנדו בניטז סיים סיבוב הגשה תשיעי עם אפס חבטות ואפס ריצות, מה שלא הספיק למטס, שלא הצליחו לחבוט מול ריברה. עכשיו ליאנקיז יש יתרון בלתי הפיך כמעט: 34 קבוצות מתוך 40 שהובילו 1:3 ב"וורלד סרייס" המשיכו כדי לזכות בתואר. ב-1985 היתה הפעם האחרונה שקבוצה הפכה פיגור כזה, כשקנזס סיטי ניצחה את סט. לואיס.

משחק מספר חמש יערך הלילה באיצטדיון "שיי" כשמהמטס עם הגב אל הקיר.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully