וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המאבק בחוק טל יוצא לרחוב

כתב וואלה! חדשות

29.7.2002 / 0:04

ביום ג' צפויה הפגנה מול משרד רה"מ, בה יוחזרו תעודות מילואים; "מדובר בתנועה המייצגת חלק נרחב מהציבור - אי אפשר יהיה להתעלם ממנה", אומר אחד המארגנים; מעקב וואלה! חדשות

התארגנות המחאה נגד "חוק טל", שהחלה בעקבות פרסום מכתבו של נעם פלג לראש הממשלה בוואלה! חדשות, תופסת תאוצה. אנשי ההתארגנות מדווחים על עניין גובר והולך באתר המיוחד שהקימו כדי לרכז את הפעילות. לטענתם, מספר הכניסות לאתר הגיע כבר ללמעלה מ- 4,000. כמאתיים אנשי מילואים הודיעו כי יצטרפו למהלך המחאה המאורגן של החזרת תעודות המילואים שלהם מול משרד ראש הממשלה.

שחר ב. (השם המלא שמור במערכת), יוזם ההתארגנות, אומר כי ההיענות הרבה לקריאתו של פלג ושלהם הפתיעה אותו. "ברשימה שלנו יש בין השאר שלושה סגני אלופים במיל', 6 רס"נים, 7 סרנים וקצינים רבים נוספים", אמר. לדבריו, הוא וחבריו שוקדים לקבלת אישור מהמשטרה להפגנה, שתתקיים כנראה ביום שלישי בבוקר, מול משרד ראש הממשלה, בעת הישיבה לאישור תקציב המדינה.

"הייצוג ליחידות צה"ל השונות הוא מגוון מאוד", מוסיף שחר. "הצטרפו אלינו מילואימניקים מכל זרועות היבשה, הים והאוויר, קצינים ביחידות קרביות, לוחם בסיירת מטכ"ל וחיילים מיחידות מובחרות אחרות. לא רק זה, בין הנענים לפנייתנו מופיע גם סגן ראש עיריית רמת-גן, עופר גור אריה, שהביע תמיכה במעשינו". לאחר ההפגנה מקווה שחר ליצור סחף המוני בדעת הקהל, באמצעות עצומה, שתפעיל לחץ על מקבלי ההחלטות. "בסופו של דבר, מדובר בתנועה שמייצגת חלק רחב מהציבור, ולאורך זמן אי אפשר יהיה להתעלם ממנה, אם היא תהיה רצינית ועקבית".

"כואב שאנחנו במילואים והממשלה מעבירה חוק כזה"

יאיר גוטליב, בן 24, סגן במילואים, חבר אף הוא בהתארגנות. "על איזו מדינה אני יוצא להגן בשירות המילואים הבא שלי?" הוא שואל. "זו מדינה שדואגת רק לאינטרסים סקטוריאליים צרים. לא רק שאני עושה מילואים, אני גם מממן את לימודיי באוניברסיטה, בעוד יש קבוצות בעם שמחכות לצ'ק בדואר מהמשרד הממשלתי. זה לא נשמע לי הגיוני. זה נשמע לי יותר כמו אנרכיה בהתהוות. אנחנו בדרך להפוך לרפובליקת בננות, אם לא ייעשה צעד דרמטי לשינוי. עבורי, מדובר במלחמה על זהותה ואופייה של המדינה".

על התארגנות מחאה אחרת, של חיילי גדוד מילואים שזה עתה סיימו חמישה שבועות שירות בגזרת קלקיליה לאחר גיוס בצו 8, מספר אלי ברנד, בן 35, סמל המחלקה של הגדוד. "אנחנו מרגישים אזרחים סוג ב' במדינה הזאת, אבל נמשיך לשרת במילואים. ההחלטה על חוק טל התקבלה כשהיינו במילואים, והיא יצרה אצל החבר'ה בגדוד תחושות קשות מאוד. העצומה התארגנה באופן ספונטאני ונשלחה לראש הממשלה ושר הבטחון. בעיקר כאבה לנו העובדה שכשאנחנו מפסיקים את החיים שלנו כדי לשרת במילואים בצו מיוחד, הממשלה, בחוסר רגישות, מעבירה חוק כזה".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully