הלווייתנים נלכדו בקרח, האסקימואים חסרי אונים

11 לווייתנים מסוג קטלן נתקעו מתחת לשכבה עבה של קרח בקוויבק, ולקהילה המקומית אין אמצעים הנדסיים כדי לחלץ אותם. ראש המועצה קרא לממשלה לשלוח שוברת-קרח בהקדם האפשרי

רויטרס
צילום: סרטון שהועלה ליו טיוב, עריכה: יאיר דניאל

יותר מעשרה לווייתנים נלכדו בקרח במפרץ הדסון שבקנדה ונקלעו למצוקה, ובקהילה הסמוכה קראו לממשלה לשלוח למקום ספינה שוברת-קרח כדי לחלצם. חור בגודל של טנדר שנפער בשכבת הקרח העבה מאפשר מרווח נשימה ללווייתנים, מסוג קטלן (אורקה). סרטונים שצולמו במקום מתעדים אותם כשהם מקפצים דרך החור, כל אחד בתורו, כדי לשרוד.

עוד בוואלה!

ספר עד הבית: הבילוי שילדי הפריפריה לא מוכנים לוותר עליו

לכתבה המלאה
אחד הלווייתנים הבוגרים ליד לווייתן קטן יותר, השבוע בקנדה (צילום: רויטרס)

הלווייתנים נלכדו בפרובינציית קוויבק, סמוך לעיירה אינוקיאק שתושביה אינואיטים (אסקימואים). ראש הקהילה, פיטר אינוקפוק, אמר לרדיו הקנדי סי-בי-אס: "מפעם לפעם נדמה שהם בפאניקה. לפעמים הם נעלמים לפרק זמן ממושך, ככל הנראה בחיפוש אחר חלל אחר". עם זאת, מסתמן שקבוצת היונקים לא מצליחים להימלט מהמים הקפואים. הוא סיפר כי צייד מקומי הבחין ב-11 הלווייתנים ביום שלישי, וכי בקבוצה נמצאים גם כמה לווייתנים קטנים. ככל הנראה כל הלווייתנים בלהקה נמנים על אותה המשפחה.

הלווייתנים מזנקים מהחור כדי לנשום, אך לא ברור כמה זמן יוכלו לשרוד (צילום: רויטרס)

ראש הקהילה אמר כי המועצה המקומית פנתה לממשלת קנדה, וביקשה לשלוח למקום שוברת קרח, מפני ש-1,800 התושבים אינם מצוידים בכלים הנדסיים כדי לחלץ את הלווייתנים. דובר של ממשלת קנדה מסר כי פקחים של משרד הדיג והימה יצאו לאתר, כדי לבדוק אפשרויות שונות לפעולה.

לקריאה נוספת
שנים אחרי מותו, מדענים גילו: הלווייתן ידע לדבר
האם פארק המים בסן-דייגו משעבד לווייתנים?
כ-150 לווייתנים התאבדו על החוף, 30 ניצלו

התושבים ביקשו מהממשלה סיוע בשבירת הקרח (צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully