וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מבצע החילוץ בקורסק: שלוש גופות התגלו

25.10.2000 / 21:41

למרות הצלחת המבצע עד כה, יש חשש שיבוטל בגלל הסכנה לצוללנים; במוסקבה עדיין חוקרים את נסיבות טביעת הצוללת, בה נספו 118 איש; מפקד הצי: הקורסק נפגעה מצוללת זרה


שלוש גופות ראשונות של מלחי ה"קורסק" התגלו היום על ידי הצוללנים הרוסים. דובר הצי הרוסי, ולדימיר נברורוטסקי, מסר שהגופות הועלו לפני הים.
בסוף השבוע שעבר נפתח המבצע לחילוץ שרידי הגופות של 118 אנשי הצוללת, על ידי הצי הרוסי בסיוע ספינה נורבגית.

הצוללנים בדקו את התאים השמיני והתשיעי, הנמצאים בירכתי הספינה, וספגו מעט נזק יחסית לשאר הצוללת. לפי הידוע, שבעה צוללנים היו אמורים להיות בתא השמיני. כדי להגיע לכל חלקי הצוללת יצטרכו הצוללנים לקדוח שבעה חורים.

בעקבות הזעם הציבורי על הארגון הלקוי של מבצע החילוץ הראשוני של הגופות, הבטיח נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, לקרובי הנספים שכל הגופות יימשו. לדעת המומחים זהו מבצע מסוכן מדי. בכירים בצי טוענים כי למרות הצלחת מבצע החילוץ עד כה, ייתכן שהצוללנים ייאלצו להפסיקו, מחשש לביטחונם. עד עתה לא ידוע מה מצבם של שני הכורים הגרעיניים של הצוללת, וייתכן כי נפלטת מהם קרינה.

צוללת אחרת הטביעה את הקורסק

במוסקבה עדיין חוקרים את נסיבות הפיצוץ שגרם לטביעת הצוללת לפני כחודשיים. מפקד הצי, ולדימיר קורוידוב, אמר שהוא סבור שהקורסק התפוצצה בעקבות התנגשות עם צוללת אחרת. סגן ראש הממשלה, איליה קלבנוב, ראש הוועדה הממשלתית לחקירת התאונה, צוטט כאומר שעדיין מוקדם מדי לדעת בוודאות, אבל פיצוץ הוא אחת משלוש הסיבות האפשריות לטביעה. ארה"ב ובריטניה מכחישות את האפשרות שצוללת שלהם מעורבת בפיצוץ הקורסק.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully