וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חייל אמריקאי מכוח נאט"ו הואשם ברצח ילדה אלבנית מקומית

16.1.2000 / 18:23

חשש למחאה נגד נוכחותם של החיילים האמריקאים

חייל צבא ארה"ב המשרת בקוסובו הועמד היום לדין באשמת רצח ילדה אלבנית מקומית בת 12. הילדה היא תושבת העיר ויטינה הנמצאת מרחק של כ- 15 ק"מ מהבסיס האמריקאי בונסטיל, הבסיס המרכזי של הכוחות האמריקאים בקוסובו.
מחוץ לביתה של הילדה, התאספו שכנים כדי לתמוך במשפחה. כמה מהם הביעו זעמם כנגד הכוחות האמריקאים. אולם אביה של הילדה אמר "אי אפשר להאשים את כל הצבא, אי אפשר להאשים את המפקדים". האב, חאמדי שאביו, אמר את הדברים לכתבים כשהוא אוחז בתמונת בתו וממרר בבכי "אנחנו רוצים לדעת מי החייל הזה ומי איפשר לו להגיע לכאן" אמר האב.
המקרה זיעזע את תושבי קוסובו וויטינה. זהו המקרה ראשון, מאז נפרסו באזור כוחות נאט"ו ביוני האחרון, שבו חייל אמריקאי מואשם בפשע כה חמור.
הארוע מעורר דאגה בקרב מפקדי נאט"ו וכוחות צבא ארה"ב המוצבים במקום. עד כה התקבלו חיילי נאט"ו בברכה על ידי המקומיים, הרואים בנוכחות החיילים ערובה נגד חזרתם של הסרבים לאזור.
בריגדיר גנרל (תת-אלוף) ריקרדו סנשז, מפקד הכוחות האמריקאים באזור, נפגש אתמול עם מנהיגים מקומיים כדי לדון עימם בחשיבות הקשר הטוב בין הצבא למקומיים. סנשז הבהיר כי מדובר במקרה בודד.
מפקד כוח נאט"ו באזור, הגנרל קלאוס ריינהארט, אמר בהודעה "הסיבה העיקרית להגעת כוחות נאט"ו הייתה הפסקת האלימות. לגלות שאחד מאנשינו עשוי היה להיות מעורב במעשה האלימות החמור ביותר - רצח, ממלא אותי אימה וזעם."
גופת הילדה נמצאה ביום חמישי, שלושה ק"מ מהעיר ויטינה. טרם ברור אם הילדה נאנסה לפני מותה.
החייל, פרנק רונגי, בן 35, משרת בגדוד השלישי של רג'ימנט הצנחנים 504 מפורט בראג שבצפון קרוליינה, המוצב כעת בקוסובו. כוח שמירת השלום שנפרס באזור לאחר נסיגת הסרבים ביוני, מונה כ- 40,000 חיילים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully