וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ניסה להוכיח לרשויות במשך 18 שנה שהוא חי - ללא הצלחה

25.10.2000 / 19:54

בן דודו של לאל בהרי מהודו גרם ל"מותו" כדי שיוכל לירוש את אדמתו; "חטפתי את בן דודי, ביקשתי מאשתי שתדרוש קצבת אלמנות, זרקתי עלונים בישיבת מועצה ואפילו נעצרתי, אבל הרישומים לא השתנו"; ב-1994 הוא קם לתחייה


במשך 18 שנה נאבק הודי בשם לאל בהרי בבתי משפט ובמשפחתו כדי להוכיח שהוא חי, אך לרשויות לא שינתה העובדה שהאיש נמצא מולם והם יכולים לראות אותו במו עיניהם. "חטפתי את בן דודי, ביקשתי מאשתי שתדרוש קצבת אלמנות, זרקתי עלונים בישיבת מועצה ואפילו נעצרתי, אבל הרישומים לא השתנו", סיפר בהרי ש"קם לתחייה" בזכות בית המשפט ב-1994.

עד 1975 ניהל בהרי עסק משגשג לממכר סארי ממשי. שנה לאחר מכן, התעורר ויכוח במשפחתו על האדמות שברשותה, ובהרי גילה שהוא מת על פי הרישומים הרשמיים. התברר, שבן דודו גרם לשינוי הרישומים כדי שהוא יוכל "לרשת" את האדמה.

בזמן שלחם, גילה בהרי מאה אנשים נוספים שנמצאים במצבו, וייסד את "ארגון המתים של אוטר פראדש". הקבוצה פנתה לבית המשפט העליון ולוועדה לזכויות האדם בהודו לעזרה.

תופעת "המתים החיים" נפוצה בהודו, כשקרובי משפחה זוממים יחד עם פקידים מקומיים לשנות רישום ולהצהיר על אדם כ"מת" כדי להשתלט על אדמתו.

את האדמה שקיבל בהרי כשהתגלה כשהוא חי, החזיר לבן דודו. "לא רציתי את האדמה, נלחמתי נגד השיטה. על ידי הארגון אני נלחם למען מטרה משותפת, והמאבק נמשך".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully