וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סמפול לא חוקי של מדונה, מטאליקה, אמינם וד"ר דרה בשיר חדש להורדה ברשת

25.10.2000 / 19:41

דעתה של הלהקה האנרכיסטית צ'ומבאוואמבה על שיתוף קבצים ברשת באה לידי ביטוי בקטע חדש שבו הם מסמפלים את אויבי המוזיקה החופשית. אפשר להניח שהם אפילו לא טרחו לבקש רשות על השימוש

הלהקה הבריטית צ'ומבאוואמבה נקטה בצעד קצת עברייני, כדי שלאף אחד לא יהיה ספק באיזה צד של הדיון החם בנושא שיתוף קבצים ברשת נמצאים חבריה. בקטע "(Pass It Along (MP3 mix" מסמפלת חבורת האנרכיסטים הנמרצת קטעים של מטאליקה, מדונה, אמינם וד"ר דרה בלי לקבל את רשותם של האמנים. ואפשר, כמובן, להוריד אותו ברשת בלי שום בעיה או תשלום.

הבחירה במושאי הסמפול היא לא מקרית. כל ארבעת הנבחרים הם מתנגדים גדולים להורדה חופשית של מוזיקה ברשת. ארבעתם הם גם כאלה שמוכרים מיליוני תקליטים, כלומר זה שמורידים קטעים שלהם מהאינטרנט לא גורם להם לרעוב ללחם. ועל כך צ'ומבאוואמבה מתרעמים. זה לא עניין של פגיעה במוזיקה - זה עושה למוזיקה רק טוב - זה עניין של פגיעה בכיס של מי שבמילא יש להם, כשבאותה קטגוריה של רודפי בצע נכללות גם חברות התקליטים.

הטרק המדובר כוללם גם סמפולים של אלביס והביטלס. נשמעים גם קולותיהם של לארס אולריק, סולן מטאליקה, מהצד של הרעים, והמנטורים נועם חומסקי וג'לו ביאפרה מהצד של הטובים.

מי שמוריד את הקטע צריך ליישם את שמו ולהעביר אותו הלאה, תרומה קטנה והפגנתית למאבק.לא כדאי להסתבך עם כאלה שקוראים לעצמם צ'ומבאוואמבה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully