פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   מקלט האימה: כך החשוד הירושלמי ניצל מינית נערות ונערים

   "הוא בנה שם סוג של מועדון", סיפרה שכנה על יעקב לוי, החשוד שקיים יחסי מין עם נערה וצילם בעירום בני נוער. "הביא טלוויזיה ומיטות ועשה שם מסיבות עם נערות מכל השכונה"

   שכניו של יעקב לוי, תושב ירושלים בן 57, סיפרו הערב (רביעי) כי לא הופתעו כששמעו כי נעצר בחשד שקיים יחסי מין עם נערה וביצע מעשה מגונה בנערות ונערים. "לפני כשמונה שנים, מאז שאשתו נפטרה, הוא מתעסק עם נערות צעירות", סיפרה אחת השכנות.

   לוי חשוד גם שניצל את הקשר שיצר עם בני נוער, אותם הוא אירח במקלט שטיפח כמועדון בבניין מגורים בעיר, על מנת לצלמם בעירום ולהפיץ את תמונותיהם. "הוא בנה לו שם סוג של מועדון", המשיכה השכנה. "הביא טלוויזיה, וילונות ומיטות ועשה שם מסיבות שהזמין אליהם נערות מכל השכונה. המפתח תמיד היה אצלו, לא משנה כמה ביקשנו שיעביר את המפתח גם לנו. הוא למעשה השתלט על המקום. רק לאחרונה הוא הביא לנו מפתח ומאז הוא מביא אותן לביתו. באחת בלילה אנו שומעים את העקבים והצחקוקים שלהן".

   מקלט בשכונת גילה אשר קיים חשד כי בוצעו בו מעשים מגונים , דצמבר 2012 (תמונות גולשים , מור שאולי)
   "המפתח תמיד היה אצלו, לא משנה כמה ביקשנו שיעביר את המפתח גם לנו". המקלט בירושלים (צילום: מור שאולי)

   שכנה נוספת סיפרה: "יש לו שלוש בנות, שתים נשואות ואחת נוספת בצבא. חמודה כזו אך נראה לי שגם היא יודעת עם מי יש לה עסק. יש לו מכונית ספורט כזו שאיתה הוא מפתה נערות, קונה להן סיגריות ושתיה", טענה.

   מקלט בשכונת גילה אשר קיים חשד כי בוצעו בו מעשים מגונים , דצמבר 2012 (תמונות גולשים , מור שאולי)
   "הוא למעשה השתלט על המקום" (צילום: מור שאולי)

   תושב בשכונה מספר כי ידע על מקרים דומים שאירעו בעבר וטען: "תפסתי אותו על חם מושיב את בתי בת ה-14 על ברכיו". שכן אחר הוסיף: "בתי פגשה אותו כשהיא הייתה בת 15 והם היו חברים טובים. פעם אחת היא הגיע אליו יחד עם חברתה. הוא התחיל להתעסק איתה, ממש מול עיניה, ומאז היא שונאת אותו. לא מסוגלת לראות אותו בכלל".

   מקלט בשכונת גילה אשר קיים חשד כי בוצעו בו מעשים מגונים , דצמבר 2012 (תמונות גולשים , מור שאולי)
   "באחת בלילה אנו שומעים את העקבים והצחקוקים שלהן" (צילום: מור שאולי)

   נגד לוי עומדות שורת חשדות בהן סרסרות בקטינות, בעילת קטינה, מעשה מגונה בקטין וצילום והפצה של תמונותיהם. מיד עם מעצרו, שהתאפשר בתום חקירה סמויה שנמשכה כחודשיים, נעשה חיפוש בביתו - ממנו הוחרמו מחשבו האישי, לצד דיסקים ומסמכים. באותם האמצעים, כך על פי החשד, עשה לוי שימוש על מנת לאחסן ולהפיץ את תמונות העירום של הקטינים. בחקירתו קשר עצמו החשוד לקורבנות, אך הכחיש את החשדות המיוחסים לו.

   מעצרו הוארך בחמישה ימים, צפי למעצרים נוספים

   עו"ד רמי זוכוביצקי, סנגורו של לוי מטעם הסנגוריה הציבורית, טען כי מדובר באדם ללא עבר פלילי, אלמן ונכה ברמה של 100% עקב תאונת דרכים שעבר. לדבריו, כל החומרים שעשויים לשמש ראיות נגד מרשו כבר מצויים בידי המשטרה, ועל כן סבר שיש לשחררו ממעצר תוך הרחקתו מהשכונה ומהעיר. מנגד, נציג המשטרה טען בדיון בבית המשפט כי מדובר בחקירה ארוכה ומסועפת שנמצאת בראשיתה, וכי עלולים להתגלות קורבנות נוספים. לפיכך, כך טען, אם ישוחרר החשוד הוא עשוי ליצור קשר עם הקטינים ובכך "להשפיע עליהם".

   מקלט בשכונת גילה אשר קיים חשד כי בוצעו בו מעשים מגונים , דצמבר 2012 (תמונות גולשים , מור שאולי)
   "יש לו מכונית ספורט כזו שאיתה הוא מפתה נערות" (צילום: מור שאולי)

   עוד בנושא
   חשד: בן 57 ניצל מינית קטינים ובעל נערה