וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מסחר תנודתי במדדים המובילים

גל אשד

26.7.2002 / 23:34

קומפיוג'ן מאבדת 6%; המשקיעים ימתינו לפרסום מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן


יום המסחר נפתח בתנודתיות הדומה למסחר בשווקים במהלך שבוע המסחר, כמו גם בציפייה לשיפור המשקיעים לפרסום מדד בטחון הצרכנים של אוניברסית מישיגן. הנאסד"ק עולה כעת בכ-0.4% בעוד שהדאו נסחר ללא שינוי.

בין המניות הישראליות בולטת מטאלינק שמזנקת ב-11%, למרות שפיספסה את התחזיות לרבעון. מניית קומפיוג'ן מאבדת 6%.

סקירת טרום מסחר

השווקים עשויים להתאפיין ביום נוסף של תנודתיות בהמשך למגמה שבלטה במהלך שבוע המסחר הנוכחי, וזאת לאור החששות המתמשכות משחיתויות נוספות מצד אנשי הנהלת חברות מובילות בשוק האמריקאי. סימנים המוקדמים מצביעים על פתיחה מעורבת במדדים המובילים, כאשר החוזים רשמו אף הם במהלך השעות האחרונות פעילות תנודתית המצביעה במהלך השעה האחרונה על עלייה של כ-0.3% בנאסד"ק, לעומת ירידה של כאחוז ב-S&P 500.

חדשות חיוביות זרמו מחברת טכנולוגיית הסלולר קואלקום שהצליחה לגבור על תחזיות הרווח לרבעון הפיננסי השלישי. קואלקום נעזרה בביקוש הגובר לטכנולוגיית הסלולר המתקדמת שפיתחה, המאפשרת למשתמשי טלפונים סלולריים לגלוש באינטרנט, להחליף תמונות ולהוריד קבצי מוסיקה.

רווח הפרופורמה של החברה, שאינו כולל השקעות והפחתות מוניטין, עמד על 24 סנט למניה, בהשוואה לרווח של 20 סנט בתקופה המקבילה. תחזיות האנליסטים עמדו על רווח של 22 סנט למניה. ההפסד הנקי הסתכם ב-2 סנט למניה. החברה חוזה שהכנסותיה ברבעון הנוכחי יצמחו ב-10%-13% ורווחיה יעמדו על 26-27 סנט למניה

המשקיעים יעקבו היום אחר פרסום הנתונים של מדד בטחון הצרכנים של אוניברסיטת מישגן לחודש יולי כאשר הערכה היא כי המדד ישאר על רמה זהה של 86.5 המצביעה על חוסר נוחות בקרב ציבור המשקיעים. לצד פרסום המדד תנסה היום מניית AOL להתאושש היום מהירידות החדות אותן רשמה אמש, על רקע החשיפה כי הרשות לניירות ערך פתחה בחקירה לגבי הרישומים החשבונאיים של החברה.

מטאלינק פספסה במעט את התחזיות


עונת הדו"חות בקרב החברות הישראליות נמצאת בעיצומה, כאשר בין החברות המובילות שפירסמו את תוצאותיהן לרבעון השני היו צ'ק פוינט שעברה במעט את תחזיות השוק, לעומת חברת אמדוקס שעמדה בתחזיות המופחתות שלה אך דיווחה על הפסד נקי של כ-26 מיליון דולר כולל הוצאות חד פעמיות. בחברה חזרו על התחזית שלהם לרבעון הרביעי (פיסקלי), אך נמנעו מלספק תחזית נוספת בשל שקיפות נמוכה.

אמש לאחר סיום המסחר הצטרפה לרשימת המפרסמות חברת מטאלינק , שלא עמדה בתחזית האנליסטים הממוצעת. הכנסות החברה הסתכמו ב-2.2 מיליון דולר - עלייה של 5% מהכנסות הרבעון הראשון שהסתכמו ב-2.1 מיליון דולר. ביחס לרבעון המקביל מדובר בירידה של 26% כאשר אז הצליחה מטאלינק לדווח על הכנסות של 3 מיליון דולר. התחזית הממוצעת בוול סטריט היתה להכנסות בגובה 2.4 מיליון דולר.

עוד בין המפרסמות אמש לאחר המסחר, חברת רדוויו שתוצאותיה הצביעו על הרעה נוספת בתוצאות העסקיות של החברה בשורה העליונה ביחס לרבעונים הקודמים. הכנסות החברה ברבעון השני של השנה הסתכמו ב-1.4 מיליון דולר - מתחת לתחזית שסיפקה רדוויו ברבעון הראשון של השנה, אז ציפתה לדווח על הכנסות של 1.7-1.9 מיליון דולר. הכנסות הרבעון השני מייצגות ירידה של 12% מהרבעון הראשון, בו דיווחה על הכנסות של 1.6 מיליון דולר. לעומת הרבעון המקביל מדובר בירידה של 46%.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    2
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully