וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השירות המטאורולוגי: "לא היה דבר כזה 60 שנה"

25.10.2000 / 17:50

מפלס הכנרת עלה בסנטימטר; היום היה שיאה של המערכת הקרה; בתל אביב בלבד ירדה ביממה האחרונה חמישית מכמות הגשמים העונתית; זוהי תופעה חריגה לחודש אוקטובר; בימים הקרובים עלייה מתונה בטמפרטורות

מאת הדר טורוביץ'

היומיים הגשומים האחרונים היו מאוד חריגים באקלים הישראלי, כך נמסר ממרכז החיזוי בבית דגן. שיאה של המערכת הקרה שעברה עלינו היה היום, כך שהרע מכל מאחורינו. ממרכז החיזוי נמסר כי כמות כל כך גדולה של גשם בזמן כל כך קצר כבר בחודש אוקטובר היא תופעה חריגה. "לא היה פה דבר כזה ב-60 השנה האחרונות", אמרה אחת החזאיות.

את כמות המשקעים הגדולה ביותר ספגו תושבי גוש דן בכלל ותל אביב בפרט. בעיר נמדדו 81 מ"מ מ-08:00 אתמול ועד 14:00 היום בתל אביב. מדובר בחמישית מכמות הגשמים העונתית. דרומית לאשדוד, ירדו 42 מ"מ. באזור הגליל - 22.5 ובחיפה - 24.2, לעומת זאת בירושלים נמדדו רק 3 מ"מ.


הגשמים הכבדים שירדו ביומיים האחרונים העלו את מפלס הכינרת בסנטימטר אחד.

מחברת מקורות נמסר כי גשמי הימים האחרונים מובילים מגמה של התייצבות במפלס הכינרת אולם הוא עדיין נמוך ב-72 ס"מ מהקו האדום המקורי.

הלילה יוסיפו לרדת גשמים מלווים בסופות רעמים מצפון הארץ ועד לצפון הנגב. הגשמים ייפסקו ביום שישי.
החדשות הטובות הן שהחל ממחר תחל עלייה מתונה מאוד אך הדרגתית בטמפרטורות. לקראת יום שישי ייפסק גשם וביום שבת יהיה יבש לגמרי. מערכת חמה יותר מגיעה אלינו מדרום ותשיב אותנו לטמפרטורות הרגילות לעונה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully