וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מדלן אולברייט: ארה"ב היתה מעדיפה לראות את ארקאן עומד למשפט

16.1.2000 / 17:25

הסיבות להתנקשות בפושע המלחמה הסרבי עדיין לא ידועות

מזכירת המדינה של ארה"ב, מדלן אולברייט, אמרה היום כי ארה"ב היתה מעדיפה לראות את זליקו רזנטוביץ', הידוע כארקאן, מובא למשפט. שר החוץ הבריטי רובין קוק אמר דברים דומים. "אני מצטער על מותו, כי הוא מנע את עשיית הצדק שהגיעה לקורבנותיו", אמר קוק.
ארקאן, שהיה מבוקש למשפט על פשעים נגד האנושות עקב מעשי זוועה שביצע בזמן המלחמה בבוסניה, נרצח אמש בבלגרד על ידי מתנקש. זהות המתנקשים וסיבת הרצח עדיין לא ידועים, אולם ההערכות הן כי ארקאן נרצח על רקע פוליטי. מספר גורמים במדינה טענו כי הוא נרצח משום שהחזיק ברשותו מידע רב על פשעי מלחמה שבוצעו על ידי בכירים סרבים בזמן המלחמה, ביניהם הנשיא מילושביץ'. הערכה אחרת טוענת כי הרקע לרצח הוא פלילי ומעורבות בו כנופיות מהעולם התחתון.
ידוע כי ארקאן היה מקורב לממשל הסרבי אולם לאחרונה הצטננו יחסים אלה. כמו כן היה ארקאן מיודד עם ראשי העולם התחתון במדינה ובעל השפעה רבה בו. הוא היה מבוקש באירופה על מעורבותו בשוד בנקים בשנות ה-70 וה-80.
מותו מעורר שמחה רבה בקוסובו, אולם גם מנהיגים סרבים אמרו כי היו מעדיפים לראות אותו חי, ועומד למשפט.
מספר התנקשויות על רקע פוליטי אירעו בשנים האחרונות בסרביה. עוזר לשר הפנים, פוליטיקאי שמאלני ועיתונאי נרצחו על ידי מתנקשים, וראש האופוזיציה טוען כי תאונת דרכים בה היה מעורב בשנה שעברה נגרמה כנסיון להתנקש בחייו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully