וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"החוטף ה-20 של ה-11 בספטמבר" הודה באשמה - והתחרט

26.7.2002 / 0:04

זכריאס מוסאווי הודה בחלק מסעיפי האישום נגדו וזמן קצר אחר כך ביקש למשוך את הודאתו; לדבריו, אם יודה הוא שולח עצמו למוות; הסביר שהיה במתקן אירוח של אל קאעדה ולא במחנה אימונים

זכריאס מוסאווי, שכונה החוטף ה-20 של ה-11 בספטמבר, הודה אתמול במשפטו בארה"ב בחלק מסעיפי האישום נגדו – ושינה את דעתו. מוסאווי המייצג את עצמו במשפט, הסביר כי "בגלל מחוייבותי לאללה שיצר אותי ולהגן על חיי – אני מסיר את הודאתי באשמה". שינוי ההחלטה בא אחרי הפסקה בת 15 דקות במשפט.

השופט בבית המשפט באלכסנדריה וירג'יניה, קיבל את שינוי החלטתו של הנאשם ואמר כי בית המשפט אינו יכול להשתמש בהודאתו המוקדמת באשמה. בשבוע שעבר הפתיע מוסאווי את בית המשפט כשהודה בחברות בארגון אל קאעדה, בנאמנות לאוסאמה בן לאדן ואמר כי ידע על פיגועי ה-11 בספטמבר לפני התרחשותם.

זכריאס מוסאווי הודה בסעיפים המאשימים אותו בקשירת קשר לביצוע מעשי טרור מעבר למגבלות הבינלאומיות, קשירת קשר לביצוע חטיפת מטוס ולפגיעה במטוס וקשירת קשר לשימוש בנשק להשמדה המונית. הוא סירב להודות בסעיפים המאשימים אותו בקשירת קשר לרצח נתינים אמריקאים וקשירת קשר לפגיעה ברכוש. "אם אודה בכל מה שתובעי מאשימים אותי אז אני עצמי מבקש את עונש המוות", הסביר הנאשם. כשנשאל על ידי התביעה האם היה במחנה אימונים של ארגון אל קאעדה, הסביר מוסאווי כי שהה במקום אירוח של הארגון.

מוסאווי נפגש לפני הדיון אתמול עם פרופסור למשפטים מאוניברסיטה מניו יורק במשך 15 דקות – ככל הנראה לייעוץ משפטי. הנאשם התעקש שהמקרה שלו יידון בפני חבר מושבעים מקומי והסביר כי "אני יודע שהאמריקאים הם אויבי, אבל הם אויבי ההוגנים".

אמו של מוסאווי אמרה בתום הדיון כי היא מאוד שמחה שבנה לא הודה באשמה. לדבריה, כשביקרה אותו בכלא, אמר לה כי לא ידע על פיגועי ה-11 בספטמבר.

זכריאס מוסאווי, אזרח צרפתי ממוצא מרוקאי, נעצר על ידי הרשויות בארה"ב לפני ה-11 בספטמבר באשמה של עבירה על חוקי הגירה. לאחר הפיגועים קשרו חוקרי האף.בי.איי את מוסאווי למעשה וחשדו כי הוא היה אמור להיות החוטף ה-20 במספר.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully