וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שיראק: האיחוד האירופי יטיל סנקציות על חוף השנהב

25.10.2000 / 14:29

שליט חוף השנהב, גנרל גואי, מסרב לקבל את תוצאות הבחירות והכריז כי הוא המנצח; אנשי האופוזציה יוצאים להפגין ברחובות ומתנגשים עם כוחות המשטרה; צרפת, המכהנת כנשיאת האיחוד האירופי מתערבת במשבר

נשיא צרפת, ז'אק שיראק, איים היום על ממשלת חוף השנהב בהטלת סנקציות על ידי האיחוד האירופי, לאחר שהשליט הצבאי במדינה, הגנרל רוברט גואי, הכריז על עצמו באורח חד צדדי כמנצח בבחירות שנערכו במדינה ביום ראשון.

ראש ממשלת חוף השנהב, דיארה, אמר היום כי מסתמן בבירור ניצחון של מועמד האופוזיציה, גבגבו, בבחירות.

"צרפת מגנה כל נסיון להפיכה וזיוף תוצאות הבחירות בחוף השנהב", אמר היום שיראק בישיבת קבינט. לדבריו, "צרפת והאיחוד האירופי יאלצו להסיק את המסקנות על יחסיהם עם השלטונות בפועל של חוף השנהב". צרפת מכהנת כעת בתפקיד נשיאת האיחוד האירופי.

לפחות שישה בני אדם נהרגו אתמול במהלך התנגשויות בין אלפי תומכי האופוזיציה לבין תומכי החונטה (המשטר הצבאי) של חוף השנהב, בראשה עומד הגנרל גואי.

תומכיו של מועמד המפלגה הסוציאליסטית, לאורנט גבגבו, יצאו אתמול להפגין ברחובות, לאחר שהתברר כי משרד הפנים הודיע כי העומד בראש המדינה, הגנרל גואי, פיזר את ועדת הבחירות בטענה לאי סדרים, והודיע על נצחון. מיד לאחר מכן הודיע גם גבגבו על נצחון בבחירות. עקב המהומות הכריזה הממשלה על מצב חירום.

גם בשעות אלה מתקיימות הפגנות, בדרישה לעריכת בחירות חדשות במדינה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully