וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אילת: בית המשפט ביטל צווי הסגירה לחוות הדגים

תמר נהרי

25.7.2002 / 15:13

למרות זאת, ציין השופט שלא ניתן להתעלם מכך שהחוות מנהלות את עסקיהן ללא רשיון; עיריית אילת שהוציאה הצווים: העיריה אינה יכולה להתעלם מהפרה בוטה ומתמשכת של החוק

בית משפט השלום באילת נענה אתמול לבקשת החברות "ער דג" ו"דג סוף" המפעילות את חוות הדגים בעיר, והורה על ביטול צווי הסגירה שהוציא נגדן ראש עיריית אילת, גבי קדוש, ביום חמישי שעבר. השופט נימק את החלטתו בכך שהוצאת הצווים לא נומקה כראוי. ובכך שהם האמורים "חלים רק במקרים מיוחדים, דוגמת עסק המנוהל בתנאים בלתי סניטריים ויכול לסכן בריאותם של הצרכנים באופן מיידי". בנוסף, מתח השופט ביקורת על העדרו של קדוש מהדיון.

ביום חמישי שעבר פקעו ההיתרים שניתנו לחוות לשימוש חורג במבני בתי האריזה והאחסון שלהן בחוף הצפוני באילת. עם פקיעת ההיתרים הוציא קדוש את הצווים שהיו אמורים להיכנס לתוקפם בתחילת השבוע. בהחלטתו ציין השופט, כי למרות ביטול הצווים אין להתעלם "מהעובדה שאינה שנויה במחלוקת", לפיה מנהלות החוות את עסקיהן על החוף ללא רשיון. בתחילת השבוע שעבר פנו החוות לוועדת הערר בבקשה להאריך שוב ההיתרים לשימוש חורג במבנים, נגדם הוצאו צווי הסגירה. הדיון בבקשת החוות ייערך בחודש הבא.

העיריה נאבקת בגיבוי הגופים הירוקים

מעיריית אילת נמסר בתגובה, כי "תכבד את החלטת בית המשפט [...] אין העיריה כרשות ציבורית יכולה ואף רשאית להתעלם מהפרה בוטה ומתמשכת של החוק על ידי שתי החוות. בהקשר זה ראוי לציין שכנגד כל אחת מהחוות תלויים ועומדים שלושה כתבי אישום שונים, בגין בניה בלתי חוקית וניהול עסק ללא רשיון, שהוגשו על ידי שלוש רשויות".

בתגובת העיריה נמסר עוד, כי "המאבק אותו מנהלת העיריה בגיבוי כל הגופים הירוקים להוצאת כלובי הדגים מהים והפסקת פעילות חוות הדגים הוא מאבק על איכות הסביבה, איכות חייהם של תושבי אילת ופרנסתם. המשך זיהומו של מפרץ אילת על ידי חוות הדגים יביא כליה לא רק על החי והצומח במפרץ, אלא גם על ענף התיירות המספק באופן ישיר או עקיף פרנסה לרוב תושבי העיר".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully