וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מת הילד שטבע בשיטפון ביפו

25.10.2000 / 12:16

"עמדתי בחלון, וכולם דחפו אותי, והוא החליק לי מהיד. אחרי זה הוציאו את הבן שלי מהמים עם עיניים סגורות", אמרה אמו של הדוד חדד בן הארבע, תושבת שכונת פרדס דקה ביפו; מעל 400 תושבים פונו בת"א, עוד 200 בבת ים

מאת מוטי גל

בבית החולים "וולפסון" בחולון מת הפעוט דוד חדד, בן הארבע, שטבע לאחר שנשמט מידי אמו ונפל לשלולית ענקית שנגרמה עקב הגשמים העזים שירדו במהלך הלילה. ד"ר בובי גרוס סיפר כי צוות בית החולים טיפל בחדד במשך חמש שעות וביצע בו החייאה מלאה, אולם בשל חוסר אספקת חמצן ממושכת למוח, לא הצליחו הרופאים לייצב את מצבו, ולא נותר אלא לקבוע את מותו.

"עמדתי בחלון, וכולם דחפו אותי, והוא החליק לי מהיד. אחרי זה הוציאו את הבן שלי מהמים עם עיניים סגורות", אמרה אמו של חדד, תושבת שכונת פרדס דקא, בראיון ל"קול ישראל", לפני הידיעות על מותו של בנה.

סגן מנהל טיפול נמרץ לילדים בוולפסון, דוקטור אלי גלעד, אמר כי "המאמצים שלנו בשעות האחרונות היו להחיות את חדד ולחמם את גופו. המאמצים כללו את העלאתו על מכונת לב ריאה בניסיון לחממו, אולם ללא הצלחה".

גוש דן - שלולית אחת גדולה

מבצע החילוץ של תושבי דרום תל-אביב הסתיים. מעל 400 מתושבי השכונות הדרומיות פונו מבתיהם המוצפים. החילוץ נעשה בעזרת סירות גומי של חיל הים וצוותי הצלה של פיקוד העורף.

שכונות נוספות שנפגעו מהגשמים ביפו ובדרום תל אביב הן שכונת התקווה, הארגזים, המבשר וביצרון.

שיטפונות קשים גם באזורים שונים בבת ים לשם הופנו סירות הגומי של חיל הים. 200 תושבים פונו מבתיהם. בבני ברק נפלה אשה, בת 50, לבור ביוב שנפתח בשל השיטפונות. היא נפצעה ברגלה והועברה לבית החולים איכילוב בתל אביב.

בבת ים פונו 70 איש למרכז חירום ברחוב גורדון. מנכ"ל העירייה, צבי שילר, אמר לוואלה! חדשות כי העיריה תדאג לתושבים לאוכל ומקומות לינה בימים הקרובים. שילר לא יכול היה להתחייב על סיוע כלכלי לתושבים בעקבות הצפת בתיהם.

הגשמים העזים שירדו במשך שעות הלילה הפכו את גוש דן לשלולית אחת גדולה. פקקי תנועה רבים נגרמו כתוצאה מהשיטפונות וכבישים רבים נחסמו לתנועה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully