וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תחזית בנק הפועלים: שיפור בהכנסות החברות במרבית ענפי המשק

25.10.2000 / 12:08

באגף לני"ע בבנק סבורים כי הדוחו"ת הכספיים לרבעון השלישי השנה יצביעו על עליה בענפי האלקטרוניקה, רשתות השיווק וענף התיירות; לשלילה יבלטו חברות מתחום הטקסטיל, כי"ל ונדל"ן

הדוחו"ת הכספיים לרבעון השלישי השנה יצביעו על שיפור בהכנסותיהן של החברות במרבית ענפי המשק. כך עולה מתחזית הדוחו"ת הכספיים שהכינה יחידת המחקר באגף לניירות ערך של בנק הפועלים.

מהתחזית עולה כי מגמת השיפור בהכנסות המצרפיות של החברות תהיה דומה למגמה שאפיינה את דוחו"ת המחצית הראשונה השנה, אולם בהשפעת התייקרות מחירי האנרגיה ברבעון זה והתפתחות בשערי הריבית ובשערי החליפין של השקל מול המטבעות העיקריים, מעריכים ביחידת המחקר כי שיפור זה לא יתורגם לשורה התחתונה של הדוחו"ת בחברות ענפי התעשייה. עוד עולה מהתחזית כי השפעות הארועים במישור הבטחוני והמדיני, שהחלו בתחילת אוקטובר, יבואו לידי ביטוי בתוצאות הדוחו"ת החל מהרבעון הרביעי.

בדומה לרבעון הקודם, השיפור הצפוי בהכנסות מיוחס בעיקר לגידול בשווקי היצוא, אולם שיפור זה יקוזז באופן חלקי עקב התיסוף בשער השקל. בסעיף הוצאות המימון צפויות החברות, להערכת יחידת המחקר, לדווח על גידול בנטל האשראי השקלי לאור התייקרות הריבית הריאלית, גידול בנטל האשראי הצמוד ובנטל האשראי המטח"י (לפחות אצל חברות המדווחות בדולרים כמו טבע).

להערכת יחידת המחקר, יבלטו לחיוב בתוצאות לרבעון זה חברות מענף האלקטרוניקה, רשתות השיווק וחברות מענף התיירות. לשלילה יבלטו חברות מתחום הטקסטיל, כי"ל וחברות נדל"ן. להערכת כלכלני היחידה, ברבעון זה נראה יציבות ברווחיות חברות הביטוח לעומת הרבעון המקביל אשתקד, והבנקים המסחריים יראו לרוב עליה ברווח הנקי מפעולות רגילות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully