וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צה"ל פנה למשפחת ארד בנוגע לשיחרור דיראני ועובייד

25.10.2000 / 11:47

המשפחה ענתה כי היא עדין מתנגדת לשיחרור; גורמים במשרד ראש הממשלה: כיוון שאין מידע על גורלו של רון עדיף להשתמש באסירים כדי לשחרר את החיילים החטופים

משפחתו של רון ארד קיבלה לאחרונה פניה מנציגי מערכת הביטחון שביקשו לקבל את תגובתם לאפשרות שישראל תשחרר את האסירים הלבנונים שברשותה. זאת בתמורה להחזרתם לארץ של שלושת החיילים הישראלים החטופים.

גלי צה"ל מדווח כי משפחת ארד ענתה כי היא עדיין מתנגדת לשחרור האסירים הלבנונים, מאחר שהם קלפי המיקוח היחידים שנשארו לישראל, אולם המשפחה הכחישה כי קיבלה פניה שכזו. עורך דינם אמר בתגובה כי "הסוגייה הזו קשה כמו משפט שלמה, אבל עדיין לא נדרשנו אליה".

במשרד ראש הממשלה אמרו כי עמדתה הנחרצת של משפחת ארד נגד שיחרור האסירים הלבנונים מציבה את ראש הממשלה, אהוד ברק, בדילמה קשה, מול שתי מצוקות אנושיות.

לטענת גורמים במשרד, החטופים הלבנונים, מוסטפא דיראני והשייח' עובייד, הובאו לישראל במטרה לשחרר את רון ארד, אולם משום שכיום אין מידע על גורלו של רון, יהיה נכון יותר להסתייע בהם לשחרור חיילים שישראל יודעת בוודאות שהם עדיין בחיים.

דודו של החייל החטוף עדי אביטן, אמר שהמשפחתו עדיין תומכת בשחרור כל האסירים הלבנונים בתמורה לשבויים הישראלים, ובהם רון ארד.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully