וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוסי גינוסר נפגש עם ערפאת

25.10.2000 / 11:23

נפגש גם עם ראש המנגנון הביטחון המסכל ברשות הפלסטינית, מוחמד דחלאן; אלוף פיקוד הדרום ובכירים בפיקוד מרכז ייפגשו היום עם עמיתיהם הפלסטינים; הוושינגטון פוסט: ערפאת משתף פעולה עם אנשי חמאס וג'יהאד

יוסי גינוסר, חבר צוות המשא ומתן הישראלי בקמפ דיוויד, נפגש אתמול עם יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת בעזה, ועם ראש מנגנון הביטחון המסכל ברשות, מוחמד דחלאן. במקביל ייפגשו היום אלוף פיקוד הדרום, יום טוב סמיה, ובכירים בפיקוד המרכז, עם עמיתיהם ברשות הפלסטינית.

במקביל, מדווח העיתון "ושינגטון פוסט" כי ערפאת אייש ועדות רשמיות ברשות הפלסטינית באנשי חמאס וג'יהאד. העיתון מסתמך על מקורות ישראלים, וכן מצטט את דובר ארגון החמאס, מוחמד אל זאהר, שאמר לעיתון כי אנשי החמאס והג'יהאד נפגשים באופן קבוע עם אנשי הרשות ועם מנהיגים בכירים בפת"ח, במסגרת דיוני וועדה הנקראת "ועדת המעקב לאינטיפאדה של ארגונים אסלאמיים לאומיים".

"אנו נפגשים לפחות פעם ביום" אמר זאהר לעיתון. עבדאללה אל סאמי, דובר הג'יהאד, אמר גם הוא כי החמאס נפגש עם בכירים בעזה במטרה לדון בשיתוף הפעולה ובתרומת הארגון ללחימה.

ההערכה היא שערפאת קיבל החלטה אסטרטגית להמשיך באלימות, לפחות עד ה-15 בנובמבר, מועד בו הודיע כי יכריז על מדינה פלסטינית. בנוסף, על פי ההערכות, מפתח ערפאת פרמטרים חדשים לחידוש המשא ומתן, ומתנה אותו בתיווך בינלאומי, ולא בתיווך ארה"ב.

השר שלמה בן עמי כבר שוחח עם נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, וביקש ממנו לתאם עם האיחוד האירופאי את התניית חידוש המשא ומתן בתיווך ארה"ב.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully