וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יתושים נגועים בקדחת הנילוס התגלו בעמק יזרעאל

תמר נהרי

25.7.2002 / 11:00

המשרד לאיכות הסביבה הורה למועצות האזוריות יזרעאל ומגידו לבצע הדברה; לפני כשבוע התגלו יתושים נגועים ביוטבתה ובמצפה שלם; המשרד קורא לציבור לדווח לרשויות על מקווי מים עומדים

לפני יומיים אותרו באזור נחל מידרך, הסמוך למושב היוגב בעמק יזרעאל, יתושים נגועים בנגיף קדחת הנילוס המערבי. מהמשרד לאיכות הסביבה נמסר, כי ממצאי הבדיקות הועברו למועצות האזוריות יזרעאל ומגידו, שהונחו לבצע הדברה על מנת להפחית את אוכלוסיות היתושים באזור. אנשי המשרד לאיכות הסביבה יעקבו בימים הקרובים אחר ביצוע ההנחיות.

זהו הגילוי הרביעי השנה של יתושים נגועים בקדחת הנילוס. לפני כחודשיים התגלו יתושים נגועים באזור נחל שיקמה, סמוך לקיבוץ אור הנר. בעקבות דרישת המשרד לאיכות הסביבה, ביצעה הרשות המקומית הדברה באזורים הנגועים ולאחר ניטורים נוספים, לא נמצאו יתושים נגועים במחלה. לפני כשבוע נמסר על יתושים נגועים ביוטבתה ובמצפה שלם. פעולות ההדברה הנעשות על ידי הרשויות המקומיות מתבצעות בימים אלה.

המשרד לאיכות הסביבה ממליץ לציבור להשתמש בתכשירי הדברה דוחים או קוטלי יתושים, ולהתגונן מפני עקיצות יתושים באמצעות התקנת רשתות. בנוסף, המשרד קורא לציבור לדווח לרשות המקומית על כל מקרה בו יתגלו מקווי מים עומדים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully