וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מאות תושבי דרום תל אביב חולצו בהצלחה מבתיהם

25.10.2000 / 10:45

סכנה נשקפת לחייו של ילד בן שלוש שנסחף בשיטפונות בשכונת פרדס דקה ביפו; מבצע החילוץ כלל סירות גומי של חיל הים וצוותי הצלה של פיקוד העורף; שיטפונות עזים גם בבת ים; כתוצאה מהשיטפונות עומסי תנועה כבדים

מבצע החילוץ של תושבי דרום תל-אביב הסתיים בהצלחה. מאות מתושבי השכונות הדרומיות פונו מבתיהם המוצפים. החילוץ נעשה בעזרת סירות גומי של חיל הים וצוותי הצלה של פיקוד העורף.

כוחות ההצלה חילצו גם ילד בן שלוש שנסחף בשיטפונות בשכונת פרדס דקה, שם היו השיטפונות קשים במיוחד. כתביו מוטי גל מוסיף: הילד נפצע באורך קשה ונשקפת סכנה לחייו. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים וולפסון בחולון.

שכונות נוספות שנפגעו מהגשמים ביפו ובדרום תל אביב הן שכונת התקווה, הארגזים, המבשר וביצרון.

שיטפונות קשים גם באזורים שונים בבת ים לשם הופנו סירות הגומי של חיל הים. בבני ברק נפלה אשה, בת 50, לבור ביוב שנפתח בשל השיטפונות. היא נפצעה ברגלה והועברה לבית החולים איכילוב בתל אביב.

בבת ים פונו 70 איש למרכז חירום ברחוב גורדון. מנכ"ל העירייה, צבי סילר, אמר לוואלה! חדשות כי העיריה תדאג לתושבים לאוכל ומקומות לינה בימים הקרובים. סילר לא יכול היה להתחייב על סיוע כלכלי לתושבים בעקבות הצפת בתיהם.

הגשמים העזים שירדו במשך שעות הלילה הפכו את גוש דן לשלולית אחת גדולה. פקקי תנועה רבים נגרמו כתוצאה מהשיטפונות וכבישים רבים נחסמו לתנועה.

בשעה זו חסומים לתנועה חלקים מנתיבי איילון צפון. עומסים כבדים נרשמו גם בדרך פתח תקווה ודרך נמיר בתל אביב וכן ברחוב יוספטל בפתח תקווה.

המשטרה מציעה לא להיכנס לגוש דן במכוניות פרטיות ולתושבי האזור מומלץ להימנע מיציאה מהבית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully