וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מרדכי יכפור היום באישומים המיוחסים לו

25.10.2000 / 9:17

יגיש היום את כתב הגנה לבית המשפט; מואשם בתקיפה, הטרדה מינית, וביצוע מעשים מגונים בשלוש נשים שהיו תחת פיקודו; יודה בעצם המפגשים עם הנשים, אולם יכחיש כי הטריד אותן מינית

ח"כ יצחק מרדכי, המואשם בשורה של עבירות מין, יגיש היום לבית משפט השלום את כתב ההגנה. מרדכי מואשם בתקיפה, הטרדה מינית וביצוע מעשים מגונים בשלוש נשים, ששירתו תחתיו בעת שכיהן כאלוף פיקוד צפון, שר הביטחון ושר התחבורה. משפטו צפוי להתחיל ב-31 באוקטובר, בפני הרכב של שלושה שופטים, שבראשו יעמוד סגן נשיא בית-משפט השלום בירושלים, יעקוב צבן.

יהיה זה המשפט הראשון בתולדות המדינה, שבו מואשם מי שכיהן כשר, בעבירות מין. בעקבות ההתעניינות התקשורתית הגדולה, הוחלט שפתיחת המשפט תיערך באולם גדול.

מרדכי יכחיש את ההאשמות נגדו, אולם ככל הנראה יודה בעצם המפגשים והעובדות בכתב האישום. טיעוני ההגנה יתמקדו לפיכך, בפרשנות לגבי אותם מפגשים.

מרדכי יתייחס לכל תלונה בנפרד. לגבי תלונתה של עובדת לשכתו במשרד הביטחון, שחשפה את הפרשה והתלוננה ראשונה, יטען מרדכי כי היא אינה דוברת אמת וביקשה לנקום בו על כך שנזף בה בפגישותיו ביחידות עימה.

לגבי עובדת משרד הביטחון שהתלוננה כי תקף אותה בביתו - יאשר מרדכי כי אכן התקיימה פגישה בביתו אולם יכחיש כי מדובר במפגש מיני.

האישום השלישי מתייחס לתקופה בה שירת מרדכי כאלוף פיקוד צפון. פקידת לשכתו התלוננה כי מרדכי ביצע בה מעשה מגונה תחת איומים ואף השליך אותה מרכבו בצד הדרך. מרדכי יודה בעצם המפגש עם אותה חיילת אולם יטען כי לא ביצע בה מעשה בכפייה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully