וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"אפילו בשנה שעברה המצב לא היה כל-כך חמור"

25.10.2000 / 9:04

ביפו הוצפו בתי שכונת פרדס דקה; אימהות יחפות מסתובבות ברחוב נושאות את תינוקן על הידיים כשהוא עטוף בשמיכות; "כל שנה עוברים את אותו סיפור, זה רק הופך להיות חמור יותר", אומרים שם

מאת גלי סימן-טוב

תושבי שכונת פרדס דקה ביפו התעוררו לפנות בוקר כדי לגלות שבתיהם מוצפים במים, שהגיעו לעיתים עד לגובה של שלושה מטרים. "בשלוש בבוקר קמנו ומצאנו את כל הבית מלא במים. אספנו את כל הילדים ויצאנו לרחוב לנסות להגיע ליבשה" אומרת מג'דה, אם לשבעה ילדים, תושבת השכונה. "התקשרנו למשטרה ולמכבי האש אך לא היתה תשובה וכשתפסנו אותם הם אמרו שיגיעו, אבל עד שעות הבוקר לא הגיע אף אחד".

תושבי השכונה נאלצו לחלץ את עצמם ללא עזרה כאשר הם משתמשים בשתי סירות פלסטיק ששייכות לתושבים עצמם. על המצב החמור שחוזר על עצמו בכל שנה מספרת פטמה, אם לארבעה: "יש כאן בשכונה המון ילדים שניסינו לחלץ אותם, חלקם כמעט טבעו במים. אל הכביש הגענו כולנו יחפים ורטובים בלי בגדים להחלפה. נמאס כבר שכל שנה מבטיחים לנו שהכל יסתדר אבל הכל רק הופך להיות יותר גרוע. אפילו בשנה שעברה המצב לא היה כל-כך חמור".

בשכונה נראו מראות קשים בהם נושאות אימהות את תינוקות על הידיים עטופים בשמיכות.

בשעות הבוקר הגיעו כוחות הצלה של המשטרה לחלץ את התושבים שנותרו בבתיהם, אך כמעט ולא היה את מי לפנות.

השוטרים ביקשו מהתושבים להתפנות למתנ"ס אך קריאה זו לא נענתה. מג'דה: "אני לא מוכנה ללכת למתנ"ס, מושיבים אותנו שם יומיים ואחר כך שולחים אותנו חזרה לבתים. אני לא מוכנה לזוז מכאן עד שהבעיה תיפתר מהשורש".

"בעירייה לא דואגים לנו בכלל, כל שנה אנחנו עוברים את אותו סיפור. הבטיחו לנו שיסדרו את הביוב ובמקום זה ההצפות הופכות להיות חמורות ועד יותר", אומר כרים, תושב השכונה.

מאות מתושבי השכונה עומדים גם בשעות אלה יחפים ורטובים ומחכים שמישהו יגיע סוף סוף לטפל בבעיה. "להמשיך ככה אנחנו לא מוכנים", הם אומרים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully