וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מצרים שוקלת להחזיר את שגרירה בישראל "להתייעצויות"

25.10.2000 / 8:55

בכירים בקהיר בוחנים את השלכות צמצום היחסים עם ישראל; מדגישים כי מדובר בצעד שתואם את החלטות הפסגה הערבית; שר החוץ המצרי שיבח את החלטת מרוקו, עומאן וטוניסיה, להקפיא את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל

מאת שי שריג

בעקבות פסגת קהיר בוחנת מצרים ברצינות אפשרות לצמצום קשריה הדיפלומטיים עם ישראל ואף להחזיר, כצעד מחאה, את שגרירה בתל אביב, מוחמד בסיוני, "להתייעצויות". כך חושף הבוקר עיתון כווייתי מפי מקורות יודעי-דבר בקהיר.

הדרג הבכיר במצרים בוחן את השלכות החלטה שכזו "על כל היבטיה", משום שישראל טרם שינתה את מדיניותה כלפי העם הפלסטיני – למרות הסכמי שארם א-שייח וההחלטות המתונות של הפסגה הערבית שנערכה בקהיר.

המקורות המצריים הבכירים מסבירים, כי אם מצרים תחליט להחזיר את שגרירה מתל אביב, "הרי שהדבר יעלה בקנה אחד עם החלטות הפסגה הערבית, לפיהן על מדינות ערב לצמצם את יחסיהן עם ישראל, כל עוד האחרונה לא משנה את מדיניותה כלפי הפלסטינים".

אתמול רמז שר החוץ המצרי, עמרו מוסא, כי מצרים תפעל ברוח החלטות הפסגה בקהיר, אך סירב לפרט אילו צעדים בכוונתה לנקוט. מוסא גם שיבח את החלטת מרוקו, עומאן וטוניסיה, להקפיא את היחסים הדיפלומטיים עם ישראל והדגיש כי תהליך השלום, כפי שהתנהל עד כה, נגמר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully