וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בצה"ל מזהירים: החיזבאללה מתכנן פיגוע חטיפה בגבול לבנון

25.10.2000 / 8:41

פעילות אינטנסיבית של החיזבאללה נרשמה בגבול לבנון; מקורות ביטחוניים טוענים כי הארגון שואף לגרור את ישראל לעימות מחודש בגבול; אתמול הקרין הארגון בטלוויזיה את תמונות שלושת החטופים, וקרא לברק לספור את חייליו בכל שבת

בכיר בצה"ל העריך אתמול כי בכוונת החיזבאללה לבצע פיגוע רחב היקף בגבול עם לבנון "בטווח הזמן המיידי". מטרת הפיגוע היא לחטוף חיילים.

"בהחלט קיימות התרעות חמות מאוד, וברור לנו שזה עלול לקרות בכל רגע", מצוטט הבכיר ב"מעריב". צה"ל הודיע כי מעבר לגבול לבנון מתנהלת פעילות אינטנסיבית, במטרה להכין את הקרקע לפיגוע.

לדברי הבכיר, מטרת החיזבאללה היא לחמם את גבול הצפון על מנת לגרור את תגובת ישראל, להגיב בירי קטיושות, ולגרום לעימות מחודש בגזרת לבנון. הבכיר אמר כי סוריה ולבנון מעודדות את החיזבאללה לפעול בעיקר בגזרת הר דב, שם נחטפו שלושת חיילי צה"ל לפני כשלושה שבועות.

אתמול הקרין החיזבאללה את תמונותיהם של שלושת החטופים, עדי אביטן, אברהם בנימין, ועומר סואעד, והחטוף הרביעי אלחנן טננבאום. החיזבאללה הזהיר את ראש הממשלה שיספור בכל שבת את חייליו, כדי לוודא שלא נחטפו חייל נוסף. בשידור לא נאמר דבר על מצבם של החטופים, ונעשה שימוש בתמונות שהוקרנו בתקשורת הישראלית.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully