וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מקורות בישראל: כוח התקפי עיראקי גדול נערך בטור עורפי

25.10.2000 / 7:58

בישראל ובארה"ב כבר הזהירו את סדאם חוסיין שלא להתערב במשבר עם הפלסטינים; גם בירדן ובסעודיה צופים בדריכות רבה על תנועת הצבא העיראקי; נחמן שי: "עיראק היא מדינה בלתי צפויה"

בישראל צופים בתשומת לב רבה בתזוזת כוחות של עיראק לכיוון גבולה עם ירדן וסוריה. מקורות מדיניים אמרו אתמול כי "כוח התקפי גדול נערך בטור עורפי".

"ידיעות אחרונות" מדווח כי המקורות ציינו שיש סיכויי שמדובר רק בצעד סמלי אולם בעקבות הפלישה העיראקית לכווית לפני כעשר שנים קיימת גם האפשרות כי כוונותיו של סדאם רציניות.

בישראל כבר החלו במגעים עם ארה"ב בניסיון למנוע אפשרות של פעולה צבאית עיראקית. מספר אזהרות כבר שוגרו לעבר סדאם חוסיין מכיוון ישראל וארה"ב שלא יתערב במשבר עם הפלסטינים.

עם זאת, גורמים בפנטגון אמרו כי יתכן והתזוזות של דיוויזיית חמורבי הן רק חלק מתרגיל שגרתי, שכן חייליה אינם נושאים עימם כלים בסיסיים לעריכת מתקפה.

מתברר כי לא רק בישראל ובארה"ב מודאגים. לפי דיווחים שהגיעו לירושלים גם בירדן, סעודיה ובמדינות ערביות נוספות באזור חוששים מתנועת הכוחות העיראקים.

"עיראק היא מדינה בלתי צפויה, וכשהם מגלים סימני עצבנות, גם לנו יש סיבה להתעצבן", אמר אתמול מתאם פעולות ההסברה, נחמן שי. לדבריו, הכוחות העיראקים רחוקים יחסית מהגבול הירדני, אולם "כשהכדור המזרח תיכוני מתחיל להתגלגל, אין יודעים איפה ייעצר".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully