וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק קפץ ב-5%

שירלי יום טוב

24.7.2002 / 23:37

אמדוקס עלתה ב-4.8% לקראת הדו"חות; הדאו סיים בזינוק של 6.4% לאחר שנסחר מוקדם יותר בירידות

שוקי וול סטריט רשמו היום מהלך מרשים, בשעה שעברו מירידות לעליות חדות עם סיום המסחר. זירת המסחר בוול סטריט שהתעוררה ליום נוסף של ירידות חדות במדדים המובילים, על רקע אזהרת הרווח של סימנס ואזהרות נוספות מצד חברות אחרות שפירסמו היום את תוצאותיהן הרבעוניות, רשמה תפנית שקטעה רצף ירידות חדות במהלך ארבעת ימי המסחר האחרונים. מה שנתן את האות לתחילת העליות היה פרסום ההערכה כי סיטיגרופ וג'יי.פי מורגן אינן מעורבות עמוק כפי שנחשב בתחילה בייעוץ לחברת אנרון הקורסת, והידיעה על רכישה חוזרת גדולה של מניות ע"י חברת התרופות מרק.

מדד הנאסד"ק סיים את יום המסחר בעלייה של כ-5% לרמה של 1,290 נקודות, על אף הירידה החדה שחווה במהלך המסחר שהובילה אותו אל מתחת לקו 1,200 הנקודות. מדד הדאו, שספג מהלומות קשות במהלך שלושת ימי המסחר האחרונים, שידר היום חוסן כאשר זינק ב-6.4% לרמה של 8,190 נקודות.

לאווירה השלילית במהלך שעות המסחר הראשונות תרמה חברת סימנס, ענקית התעשייה הגרמנית, שפירסמה היום אזהרת רווח לרבעון השלישי. החברה צופה כי רווחיה יירדו בעקבות נסיגה בהזמנות מלקוחות. מנכ"ל החברה אמר כי הרבעון שמסתיים בספטמבר יהיה "קשה" בעקבות ירידה של 20% בהזמנות ברבעון השני. למהפך המרשים תרמה גם אמזון, שדיווחה על צמצום הפסדיה וצמיחה טובה מהצפוי של 21% בהכנסותיה. אמזון דיווחה על הפסד נקי של 94 מיליון דולר. בשורת ההכנסות דיווחה החברה על צמיחה של 21% ל-806 מיליון דולר - הכנסות גבוהות מהתחזיות המוקדמות. קמעונאית האינטרנט דיווחה על רווח תפעולי של מיליון דולר, לעומת הפסד תפעולי של 140 מיליון דולר ברבעון המקביל.

פריסייס זינקה ב-26.1% עקב תוצאות הרבעון והעלאת המלצות

שטף הדו"חות של החברות הישראליות לרבעון השני נמשך, והיום דיווחו החברות רדוויז'ן, אודיוקודס, טקנומטיקס, קומפיוג'ן ומאינד CTI.

בין המניות הכבדות בלטה אמדוקס שהוסיפה כ-4% למחיר של 7.2 דולרים לאחר ששינתה מגמה יחד עם השווקים. ענקית הבילינג היתה אמורה לדווח על תוצאותיה אמש לאחר תום המסחר, אך דחתה את מועד פרסום דו"חותיה לסיום המסחר היום.

אמש איבדה מניית החברה כ-8% למחיר של 6.9 דולרים, המשקף לחברה שווי שוק של כ-1.6 מיליארד דולר. התחזית המונמכת שפירסמה החברה לפני כחודש לרבעון הפיסקלי השלישי שלה מדברת על הכנסות של 380 מיליון דולר, לעומת תחזית קודמת של 420 מיליון דולר. החברה צפויה לדווח היום על רווח (פרופורמה) של 20 סנט למניה - תחזית הנמוכה ב-40% מהתחזית שנתנה החברה ברבעון השני הפיסקלי שלה.

עוד בלטו בקרב המניות הכבדות צ'ק פוינט שקפצה ב-10.8% למחיר של 15.8 דולר, ומניית מרקורי שעלתה ב-11% למחיר של 25.9 דולר.

זינוק מרשים של כ-26.1% למחיר של כ-10 דולרים רשמה היום מניית פריסייס, על רקע התוצאות לרבעון השני ששיגרה אמש החברה לאחר המסחר והעלאת תחזיות מצד בתי השקעות. הרבעון השני היה הרבעון ה-19 ברציפות של צמיחה בשורה העליונה עבור החברה. שמעון אלון, מנכ"ל החברה, אמר כי היה זה הרבעון הטוב ביותר של החברה.

פריסייס הותירה את התחזיות שלה לרבעון השלישי ולשנה כולה בעינן - התחזיות המונמכות אותן פירסמה לראשונה בתום הרבעון הראשון. החברה עמדה אמש בתחזיותיה המונמכות ורשמה הכנסות של 18.2 מיליון דולר - צמיחה של 6.4% ביחס לרבעון הראשון. הרווח הנקי צמח ב-28% מהרבעון הקודם והסתכם בכ-800 אלף דולר או 3 סנט למניה.

גם חברת רדוויז'ן הצטרפה מוקדם יותר למעגל המפרסמות ודיווחה על צמיחה של 1.3% בהכנסות מהרבעון הקודם, כך שאלה הסתכמו ב-11.7 מיליון דולר. דיוויד זליגמן, סמנכ"ל הכספים של החברה, אמר כי ברבעון הרביעי של השנה תרשום החברה איזון תפעולי.

ההפסד התפעולי של רדוויז'ן הסתכם ב-394 אלף דולר ברבעון השני של השנה - שיפור מהפסד של 480 אלף דולר אותו הציגה החברה ברבעון הקודם. הרווח הנקי של החברה היה 292 אלף דולר או 2 סנט למניה, לעומת תחזית ממוצעת בוול סטריט לרווח של סנט למניה. מניית החברה איבדה כ-9% וירדה למחיר של 4.6 דולרים.

עוד בלטו מניית נייס שאיבדה כ-4.3% למחיר של 14.2 דולר, מניית קומפיוג'ן שירדה ב-1.2% למחיר של 1.7 דולרים על רקע הדו"חות שפירסמה היום, ומניית טקנומטיקס שאיבדה כ-3.1% למחיר של 7.5 דולרים, גם כן על רקע התוצאות הכספיות שלה לרבעון השני.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully