וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תתחילו להתכונן: 17 שנים לארמגדון

מוטי גל

25.7.2002 / 0:01

כאילו שבשאר החזיתות שקט - אסטרואיד גדול מאיים לפגוע בכדור הארץ ב-2019; בתוכנית: שריפות, התפרצויות וולקניות ונחשולים; אסטרונום: אין ודאות לכך, וגם אם כן יש המון זמן להתכונן

בעוד 17 שנים זה אמור לקרות: אסטרואיד גדול בקוטר 2 קילומטרים, ובמהירות של 100 אלף קמ"ש, מאיים להתנגש בכדור הארץ ולהביא לחורבן המין האנושי. על אף התחזית המאיימת, מרגיעים המומחים כי נותר עוד זמן רב לפיתוח טכנולוגיה מתקדמת אשר תסיט את האסטרואיד ממסלולו.

אם החישובים אכן נכונים, יתנגש האסטרואיד הקרוי 2002NP7 בכדור הארץ ב-1 בפברואר 2019. ההתנגשות עלולה לגרום לשריפות ענק, פעילות וולקנית, גלי ים אדירים, שטפונות והרס כל חלקה טובה.

על אף שעבודה רבה עדיין דרושה כדי לחשב את מסלולו המדויק של האסטרואיד, הרי שברחבי העולם החלו צוותי מדענים לעקוב בדאגה אחר העצם המאיים. הפגנה שהתקיימה השבוע בבריטניה, קראה לפיתוח אמצעים מתקדמים אשר ימנעו את ההתנגשות.

"אין הרבה תצפיות על האסטרואיד, שהתגלה כבר לפני שלושה ימים, ולכן המסלול שלו לא מדויק" אמר אמש לוואלה! חדשות, יגאל פת-אל, יו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה, "אי הוודאות מאוד גדולה בשל החישובים הראשוניים. כבר היו בעבר ידיעות על אסטרואידים שכביכול היו אמורים לפגוע בכדור הארץ, ואחר כך התברר שמדובר בטעות".

אם אכן יפגע האסטרואיד בכדור הארץ, הרי שהתחזיות עשויות להיות עגומות: "אסטרואיד כזה, מגיע במהירות אדירה" מסביר פת-אל, "התנגשות כזו יכולה להביא להכחדת רוב המין האנושי". עם זאת, הוא מרגיע כי מועד ההתנגשות הצפויה רחוק: "17 שנים זה המון זמן, ועד אז אפשר לחשב כיצד להסיט אותו מהמסלול, באמצעות חלליות או אמצעים אחרים".

במצפה הכוכבים בגבעתיים, שם נרתמו בסיוע של מעקב ואיתור אסטרואידים, ינסו לבצע מחר בערב תצפית על האסטרואיד. חובבי האסטרונומיה בעלי טלסקופ ביתי לא יוכלו עדיין לצפות באסטרואיד, שמיקומו דורש מיכשור גדול ומשוכלל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully