וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בכירים בעבודה: אין פרטנר לאחדות

25.10.2000 / 7:33

דחו את נייר העמדה שהגיש אמש הליכוד: "הוכן עם הפנים אל הליכוד פנימה"; טוענים: שרון לא שולט במפלגה; שוקלים: בחירות לראשות הממשלה בלבד שיטרפדו את חזרת נתניהו לחיים הפוליטיים

בפגישה שנערכה אמש עם ח"כ מאיר שטרית דחה שר התקשורת, בנימין בן-אליעזר, את נייר העמדה שהגיש הליכוד בנוגע לממשלת חירום. בכירים במפלגת העבודה אומרים ש"נייר העמדה הוכן עם הפנים אל הליכוד פנימה", ושייתכן שאין עם מי לעשות הסכם, "משום שהוא (שרון) אינו שולט במפלגה שלו".

בין היתר, תובע שרון בנייר העמדה שאם לא תהיה הסכמה בכמה תחומים בממשלת החירום, ייערכו בחירות לאלתר. התחומים אליהם מתכוון שרון הם משא ומתן להסדר קבע עם הפלסטינים, תגובה ישראלית להכרזה חד צדדית של ערפאת על מדינה ופעילויות ביטחון שונות.

כמו כן תובע הליכוד שאם לא תהיה החלטה פה אחד בקבינט על נושא מסויים תעבור ההחלטה לממשלה.

בתגובה לפגישה של שטרית ובן-אליעזר אמרה אמש ח"כ לימור לבנת: "שטרית אינו פועל על דעת הסיעה, וראש הממשלה צריך לדעת זאת. שטרית אינו מייצג אלא מיעטו זעום של מצביעי ליכוד. הוא יכול לדבר עם בן-אליעזר רק בשם עצמו".

יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ רובי ריבלין אמר ש"שטרית לא נשלח על ידי הסיעה ולא מבטא את עמדותיה".


עימות חריף פרץ אתמול בערב בישיבת סיעת הליכוד, שדנה במשא ומתן להצטרפות לממשלת החירום.

רוב חברי הסיעה המתנגדים להקמת ממשלה משותפת, תבעו לקבל החלטה שתגביל את המגעים להצטרפות לממשלת החירום. ריבלין מנע את קיום ההצבעה, ואמר כי לסיעה אין סמכות להטיל הגבלות על ניהול משא ומתן לאחדות.

בעבודה מנסים להרחיק את נתניהו בכל מחיר

יו"ר הקואליציה, ח"כ אופיר פינס, אמר כי חברי הכנסת המתנגדים לממשלת החירום מונעים מאינטרסים אישיים ומאבקים פנימיים. במפלגת העבודה הועלתה האפשרות כי אם לא יצלחו המגעים להקמת ממשלת החירום יתפטר ברק מראשות הממשלה ויציג את מועמדותו לתפקיד פעם נוספת. במקרה כזה יוכל רק מי שמכהן כח"כ להתמודד מול ברק, דבר שיטרפד את חזרתו של ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, לחיים הפוליטיים.

נתניהו אמר אתמול בבוקר כי הליכוד צריך להיכנס לממשלה רק במידה ויוסכם מראש על תאריך חדש לבחירות מוקדמות. לדבריו, אם יהיה צורך הוא אף יבוא למרכז הליכוד כדי לשכנע את חברי המרכז לתמוך בהצעתו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully