וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בורג לבן אליעזר: יש לך 3 שבועות לפרוש מהממשלה

לירון מרוז

25.7.2002 / 0:01

במכתב ליו"ר המפלגה, כתב בורג כי יתמוך במועמדות רמון לראשותה, אם דרישתו לא תיענה; האשימו בשותפות ב"ממשלת דמים"; בן אליעזר: כדאי שיזכור למה הובילו התבטאויות כאלה בימי רבין

יו"ר הכנסת, אברהם בורג, יתמוך במועמדותו של חיים רמון לראשות מפלגת העבודה, במידה והמפלגה לא תפרוש מהקואליציה בתוך שלושה שבועות - כך עולה ממכתב ששלח אתמול בורג לשר ביטחון ויו"ר העבודה, בנימין בן אליעזר. "קום והנהג את העבודה אל מחוץ לממשלת הדמים הזו", כותב בורג, תוך שהוא מציב אולטימטום ברור ביחס לפרק הזמן בו נדרש בן אליעזר לבצע את הצעד.

במכתבו מאשים בורג את חברי מפלגת העבודה, השותפים בממשלה, באחריות למצב בו נמצאת ישראל כיום. "אנחנו שותפים לכלכלה כושלת, למציאות חברתית אכזרית ורעה. אנחנו שותפים – משמע אנחנו אחראים".

בורג כותב עוד, כי הוא מבין את בכירי העבודה שבחרו לעזוב את המפלגה. הוא מציין כי גל הנטישה לא תם, וכי חברים רבים שוקלים לעזוב "את ספינת העבודה הטובעת". הסיבות לפי בורג: אבדן דרכה הציבורית של המפלגה, חורבן המבנים המפלגתיים והתנועתיים וחוסר מעש פוליטי. לדברי יו"ר הכנסת משמעות נטישת החברים היא "חיסולה של מפלגת העבודה. התאדות איטית ועצובה מנוף החיים הפוליטיים. אנחנו לא קיימים".

"זנב שני של הליכוד"

בורג תוקף את בן אליעזר ושואל האם בחר להפוך ל"זנב שני של הליכוד". הוא דורש מיו"ר המפלגה לגלות מנהיגות ולעמוד בדברים שאמר לו בעבר, לפיהם יפרוש מהקואליציה בסוף חודש יולי. בורג מתחייב במכתב, כי פרישה מהממשלה לפני עזיבתו של שלמה בן עמי – שאמורה להתבצע ב-15 באוגוסט - תביא אותו להתייצב לצידו של בן אליעזר. עם זאת, הוא תובע משר הביטחון לבצע את הצעד בפרק זמן זה. "אין לנו מרחב תמרון ציבורי – לצאת עכשיו או לחדול", כותב בורג.

יו"ר הכנסת מוסיף, כי יראה בפרישה מהקואליציה במועד מאוחר יותר צעד חסר משמעות, הנובע משיקולים פוליטיים צרים: "לצאת עכשיו זו עמדה, לצאת בסוף השנה זה אופורטוניזם". בורג מסיים את מכתבו במילים: "קיבלת את עמדתי, קיבלת אותי. דחית את עמדתי - דחית את תמיכתי". בגלי צה"ל דווח, כי בן אליעזר הגיב הלילה על המכתב ואמר "מוטב לבורג לזכור למה הובילו התבטאויות כאלה נגד ממשלת העבודה בראשות יצחק רבין המנוח".

מכתבו של בורג נשלח על רקע ההתמודדות הצפויה על ראשות מפלגת העבודה בין רמון לבן אליעזר. לפי ההערכות, להחלטתו של בורג במי יתמוך תהיה השפעה משמעותית על ההתמודדות.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully