וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התפרצות מחלת הפה והטלפיים בעדרים באזור רמאללה

מוטי גל

24.7.2002 / 21:13

נגיף המחלה זוהה בדגימות מעדרי צאן שהועברו מהרשות למכון הווטרינרי הישראלי; מדובר בכ-40 כבשים שחלו במחלה; השירות הווטרינרי: אין כל סכנה לציבור - בישראל העדרים מחוסנים

התפרצות של מחלת הפה והטלפיים התגלתה היום בשני עדרי צאן, באזור הכפרים עין יאברוד ודיר דיבואן, בקירבת רמאללה. מדגימות שנשלחו למכון הווטרינרי ע"י מנהל השחיטה ברשות הפלסטינית, בודד נגיף הפה והטלפיים מטיפוס "או".

בעדרי הצאן, שלא חוסנו השנה כנגד המחלה ומונים כ-200 כבשים, אותרו כארבעים כבשים חולות. ההתפרצות האחרונה של מחלת הפה והטלפיים בתחומי ישראל הייתה באוגוסט 1999. עדרי הבקר, הצאן והחזירים בישראל מחוסנים כדרך שיגרה כנגד המחלה.

משרד החקלאות מסר הערב, כי השירותים הווטרנריים יבצעו את הפעולות הנדרשות בעקבות איבחון המחלה, בין היתר - השלמת חיסוני הפה והטלפיים, והגבלות תנועה כפי שתידרשנה. השירותים הווטרינריים ימשיכו לספק לרשות הפלסטינית תרכיבי חיסון ושירותי איבחון.

"אין כל סכנה לציבור" אמר הערב לוואלה! חדשות, ד"ר עודד ניר, מנהל השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות. "זוהי אחת המחלות שלא מדבקות לבני אדם, כך שלא נשקפת כל סכנה לא בדרך ישירה ולא בדרך עקיפה. הסכנה היחידה היא לפרות, צאן וחזירים". ד"ר ניר הרגיע כי ניתן להמשיך לצרוך בביטחה בשר ומוצרי חלב.

לדברי ד"ר ניר, מחלת הפה והטלפיים הינה מחלה כלכלית, אשר פוגעת בחקלאות ולא בבריאות הציבור: "מדינת ישראל מחסנת באופן קבוע נגד המחלה, להבדיל ממה שקרה באנגליה, ולכן אנו לא מוטרדים בדרך כלל. גם זן המחלה שבודד הוא זן מקומי שהפרות מחוסנות נגדו. הרשות הפלסטינית לא חיסנה השנה, וזה כנראה מסביר את ההדבקה בשני עדרי הכבשים".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully