וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שעון הקיץ לא יקוצר

24.7.2002 / 14:41

ש"ס חזרה בה מהבקשה לקצר את שעון הקיץ, כדי למנוע מחלוקת נוספת בין חילוניים לדתיים; יסתיים כמתוכנן בלילה שבין ה-6 וה-7 באוקטובר; ח"כ יאיר פרץ: החלטנו ללכת לטובת כל עם ישראל

שעון הקיץ לא יקוצר השנה והוא יסתיים כמתוכנן בלילה שבין ה-6 וה-7 באוקטובר. זאת, לאחר שש"ס חזרה בה מבקשתה לקצר את תקופת שעון הקיץ בשלושה שבועות כדי להקל על הצמים ביום כיפור, ומשכה את הצעת החוק שלה בעניין.

בדיון שהתקיים היום בוועדת הכנסת, הודיעו חברי הכנסת של ש"ס כי הם רוצים למנוע מחלוקת נוספת בין חילוניים לדתיים. במהלך הדיון הוגשה לראש הוועדה עצומה של 12 אלף אזרחים שאמרו כי יתנגדו לקיצור שעון הקיץ.

יושב ראש סיעת ש"ס, ח"כ יאיר פרץ, אמר לקול ישראל: "קיימתי התייעצות עם יושב ראש התנועה, הרב אלי ישי, ובהתייעצות הזו הגענו למסקנה שהיות והנושא פשוט התחיל ליצור ויכוחים בתוך העם...החלטנו כאיש אחד על מנת ללכת לטובת כל עם ישראל לוותר על הרעיון של שעון קיץ בשנה הזאת". השר ישי אמר, כי יפעל להקדים בשנים הבאות את מועד תחילת שעון הקיץ, כך שיום כיפור לא יחול בתוך תקופת השעון.

שירות "הארץ" מוסיף:

זוהי הפעם השלישית שבה משנה הסיעה את עמדתה ביחס לקיצור שעון הקיץ. לפני כשבועיים אושרה בכנסת בקריאה טרומית הצעת החוק שהגישה ש"ס לקיצור שעון הקיץ בשלושה שבועות. הצעת החוק היתה מנוגדת להסכם פשרה היסטורי שהושג ביולי 2000 בין הסיעות החרדיות והחילוניות.

לאחר אישור ההצעה הסכים ישי לשינוי בהצעה, שיזם שר המשפטים מאיר שטרית. השניים סיכמו כי נקבע כי ועדת הפנים תשנה את הצעת החוק לקראת הקריאה השניה והשלישית, כך ששעון הקיץ יופסק למשך יומיים לפני יום כיפור, ומיד לאחריו יוחזר עד סוף אוקטובר. בעקבות החלטת ש"ס היום, לא תובא הצעת החוק להצבעה.

"שעון הקיץ מאריך את סבלם של הצמים"

הסכם הפשרה שגובש ביולי 2000 בין המפלגות החרדיות והחילוניות קבע את מועדי שעון הקיץ לארבע שנים. בעקבות הפשרה אישרה הכנסת את חוק "קביעת הזמן", הקובע למעשה את תחילתו וסיומו של שעון הקיץ בכל שנה, משנת 2000 עד 2004. הפשרה היתה אמורה לשים קץ למאבקים: החילונים הסכימו לכך שבשנה שבה יום כיפור יחול בסוף חודש ספטמבר - תסתיים תקופת השעון כמה ימים לפני תום החודש, ואילו הדתיים יוותרו, כאשר יום כיפור יחול בתחילת ספטמבר - אז יימשך שעון הקיץ עד סוף החודש. כך למעשה, קרה השנה, ולכן קבע החוק כי שעון הקיץ יסתיים בלילה שבין ה-6 ל-7 באוקטובר (ערב יום כיפור חל ב-(13.9.2002).

ואולם, להפתעת המחנה החילוני, חברי סיעת ש"ס יזמו לפני כחודשיים הצעה לשינוי אותו חוק, שעליו הסכימו הצדדים. בש"ס טענו כי לא היו ערים למצב שנוצר השנה, וכי הם מתנגדים לכך שהצום יחול בתקופת שעון הקיץ, כי הדבר מאריך את סבלם של הצמים.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully