איזו גאווה: זוג פינגווינים זכרים הפכו להורים מאמצים

שני פינגווינים קיסריים ממין זכר שמתפקדים בשנה האחרונה כזוג בגן החיות בדנמרק הפכו החודש להורים גאים לגוזל מתוק. הורות מודרנית מעולם לא נראתה טוב יותר

ליהי שורש
10/11/2012

נישואים של הומואים ולסביות עדין נחשבים לטאבו בקהילות מסויימות, אבל בעולם החי יש מקום לכולם. שני פינגווינים קיסריים זכרים, שגרים בגן החיות Odense שבדנמרק ניסו בשנה האחרונה להפוך להורים ללא הצלחה, עד החודש האחרון.

טוב לדעת (מקודם)

התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא מופיע

מוגש מטעם שחל
המשפחה המאושרת, אבא, אבא וגוזל(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

השומרים בגן החיות, שעקבו אחרי הזוג המוזר במהלך השנה, העידו כי הם ניסו בעת עונת הדגירה לגנוב ביצים מנקבות שהטילו, ופעם אחת אף ניסו לדגור על גופת דג מת. לפני כחודש, שיחק המזל לשניים, כשאחת הנקבות בגן החיות הטילה שתי ביצים, אך דגרה רק על אחת מהם וזנחה את השניה. עובדי גן החיות לא מיהרו להעביר את הביצה לזוג וערכו לו מבחני הורות כשנתנו להם לדגור על ביצה מדומה. משהוכח שהשניים ראויים להיות הורים, הועברה הביצה האמיתית לדגירה של הזוג המאושר.

ניסו לגנוב ביצים מנקבות ודגרו על דג מת. משפחת פינגווין(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)
רק עוד שמונה חודשים ידעו את מינו של הגוזל(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

זוג הפינגווינים הגאים מצטרפים אל כמה מקרים נוספים בגני חיות שהתפרסמו השנה, בהם דווח על מערכות יחסים בין שני זכרים. ברוב המקרים הופרדו הזכרים וזווגו עם נקבות, זאת ככל הנראה לא בעקבות שמרנות של גן החיות, אלא בשביל להעמיד דורות באים.

זוגות פינגווינים נחשבים בטבע למעין "פאוור קאפל", והם מעבירים את עונת הדגירה יחדיו. בעת שהנקבה יוצאת להביא מזון לגוזל, במסע שיכול להארך שבועות, נשאר הזכר לדגור על הביצה ומחכה לשובה, אז הוא יוצא למסע דומה עד שייגדל הגוזל ויוכל להשיג את מזונו לבד.

הגוזל שבקע לפני כחודש יצא בריא ומאושר, אך מינו ייקבע רק כשייגדל, בעוד כשמונה חודשים. עד אז, לזוג ההורים יש הרבה זמן לתכנן את השיחה- איך מגיעים גוזלים לעולם.

בואו לדבר על זה בפורום בעלי חיים

  • פינגווין קיסרי

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully