וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון: אתמוך בחוק טל; כל אזרח צריך לשרת את המדינה - אך בהסכמה

23.7.2002 / 17:56

ראש הממשלה אריאל שרון, דיבר הערב בכנסת במהלך הדיון על חוק טל, לגיוס בחורי הישיבות. שרון ציין כי יצביע בעד החוק, "בלב כבד". לדבריו, לא חל שינוי בעמדתו העקרונית בעבר. "כל אזרח, ללא הבדל, חייב לשרת את המדינה ולשאת בנטל", אמר שרון, אך ציין כי הדבר צריך להתבצע בהסכמה.

שרון הזכיר, כי "לפני שנתיים, בדיון על הצעת הוועדה בראשות השופט בדימוס צבי טל... הצעתי לחתור לפתרון אחר, פתרון שיושג בהסכמה רחבה ובהידברות. פתרון שיביא ליתר שוויון בחלוקת הנטל. אמרתי כי זה יכול להיות בצורה של שירות לאומי, עבודה למען הקהילה, עזרה בבתי חולים, סיוע לנוער, לקשישים, למשטרה ועוד. הכל בהסכמה".

שרון ציין, כי אמר אז: "חשוב שצעירים ילמדו תורה, חשוב להמשיך במסורת אבות, בפעולה הגדולה שעושים אותם לומדי התורה וממשיכים את מסורת עם ישראל, הנמשכת אלפי שנים. נס קרה לנו, שעולם הישיבות שחרב בשואה, קם מחדש בישראל והוא פורח'. 'חשוב', אמרתי אז, 'שתלמידים מצטיינים בישיבות ישוחררו מכל מטלה אחרת ויוכלו להמשיך וללמוד'.

יחד עם זאת, הדגשתי 'לא יכול להיות מצב שבו חוק ייצור אי שוויון בנשיאה בנטל בתחום שבו אנשים צעירים נדרשו ונדרשים לשלם אף במחיר חייהם כדי לקיים את מדינת ישראל ואת ביטחון תושביה כולם'.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully