וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עתירה לבג"ץ: על ליפקין שחק לנמק מדוע לא התנגד למינוי האלוף דיין

24.10.2000 / 16:47

התנועה לאיכות השלטון תובעת לצרף אותו למשיבים בעתירה לביטול מינויו של דיין, אלוף במדים, לתפקיד יו"ר המועצה לביטחון לאומי; בראיון עיתונאי לפני כחודש טען שחק כי "לא הייתי רוצה שיהיה שם אלוף בשירות פעיל"

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום לבג"ץ בתביעה להוסיף את שר התחבורה, אמנון ליפקין-שחק, כמשיב במסגרת עתירת התנועה לביטול מינויו של האלוף עוזי דיין לתפקיד יו"ר המועצה לביטחון לאומי.

בנוסף מבקשת התנועה מבג"ץ להוציא צו על תנאי המורה לשחק לנמק מדוע לא פעל לביטול מינויו של דיין, למרות שהתבטא נגד המינוי כל עוד מכהן דיין כאלוף בשירות פעיל.

בקשתה של התנועה מתבססת על ראיון שנתן שחק ל"ידיעות אחרונות" לפני כשלושה שבועות. בראיון נשאל שחק על מינויו של דיין, אלוף בשירות פעיל, לתפקיד ראש המועצה לביטחון לאומי. בתשובתו צוטט שחק כאומר: "הייתי רוצה שלא יהיה שם אלוף בשירות פעיל. הרצון של מופז ליצור הפרדה בין הצבא לפוליטיקה הוא נכון. המועצה לביטחון לאומי לא יכולה שלא לגעת בנושאים פוליטיים".

התנועה לאיכות השלטון מבקשת למנוע את מינויו של דיין לתפקיד. בין השאר היא טוענת כי הממשלה הוטעתה ולא קיבלה את דעתו האמיתית של הרמטכ"ל בנושא.

הרמטכ"ל עצמו עורר שערוריה כאשר בטקס הפרידה מהאלוף דיין, ששימש כסגנו לפני שמונה ליו"ר המועצה לביטחון לאומי, תקף בצורה בוטה מאוד את דיין והאשים אותו בביצוע מהלכים מאחורי גבו יחד עם ראש הממשלה אהוד ברק.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully