וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שרון: לא ביקשנו למנות שמונה שרים בממשלת החירום

24.10.2000 / 16:40

יו"ר הליכוד מכחיש היום כי הדבר עמד כתנאי לכניסת מפלגתו לממשלה; אמש הגיש ברק לשרון מסמך המתאר את קווי הפעולה של הממשלה המתוכננת, וביקש תשובה בתוך 30 שעות; שינוי יחליטו אם להצטרף רק לאחר שיפורסם ההסכם עם הליכוד

בישיבת סיעת הליכוד היום אמר אריאל שרון כי בניגוד לפרסומים, לא ביקש שריון למינוי שמונה שרים כתנאי לכניסה לממשלת חירום. שרון טען כי אף הציע את הגבלת מספר השרים בממשלה לשמונה עשר. עוד נאמר בישיבה, כי בליכוד מתנגדים להשבה בכתב להצעת ראש הממשלה, כפי שדורשת מפלגת העבודה.

שרון הבהיר כי כל נושא בממשלת החירום יהיה חייב להתקבל בהסכמה. אם לא תהיה הסכמה - יזום הליכוד בחירות.

אתמול הגיש ברק מסמך לחברי צוות המשא ומתן של הליכוד, ובו קווי הפעולה של ממשלת החירום המתוכננת. לפי המסמך, תחילה יצטרפו נציגי המפלגות כשרים ללא תיק, אך ראשי המפלגות יצורפו לקבינט. בתוך שלושה שבועות, ייערך משא ומתן על חלוקת התיקים, ובתוך חודש יסוכמו קווי יסוד לממשלה החדשה. ברק ביקש תשובה בתוך 30 שעות.

בליכוד נוטים לדחות את הצעות ראש הממשלה מכיוון שברק מסרב להעניק מעמד שוויוני לליכוד, שיאפשר לשרון להטיל וטו על מהלכים מדיניים. במפלגה זועמים גם על ההצעה שבמקרה של חידוש שיחות השלום יופעל מנגנון המבטיח למעשה רוב אוטומטי לנציגי הקואליציה.

בין הליכוד למפלגת העבודה מתקיימים כעת מגעים בלתי רשמיים.

הסכמה סופית של שינוי - לאחר הסכם עם הליכוד

ברק נפגש היום עם סיעות האופוזיציה במגעיו להקמת ממשלת החירום.

הפגישה הראשונה היתה עם יו"ר שינוי, טומי לפיד, והסתיימה מוקדם מהצפוי. לפני מספר שבועות כבר סוכם עקרונית על צירוף שינוי לממשלה ולכן נראה שלא היו חילוקי דיעות בין הצדדים. לפיד אמר בסיום הפגישה כי סוכם על הקפאת הרפורמה האזרחית במקביל להקפאת חוק טל. הוא ציין כי הסכמה סופית של מפלגתו תינתן רק לאחר שיפורסמו ההסכמים שיערוך ראש הממשלה עם הליכוד.

לאחר הפגישה עם שינוי נועד ראש הממשלה עם נציגי המפד"ל. בתום הפגישה אמר ח"כ זבולון אורלב, כי המפד"ל מאמינה שיש חובה להקים בעת הזאת ממשלת חירום, אולם היא דורשת הבהרות מדיניות נוספות.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully