וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשיא יוגוסלביה הודה לראשונה: ביצענו פשעי מלחמה בקוסובו

24.10.2000 / 15:42

"אני מוכן לקבל את האשמה על כל האנשים שנהרגו בקוסובו" אמר קוסטוניצה; טען שנשיא המדינה הקודם, מילוסביץ', לא נאסר באשמת פשעי המלחמה כי "יש סדרי עדיפויות"; מילוסביץ' צפוי לעמוד לדין גם באשמות של מעילה בכספי המדינה במיליוני דולרים

נשיא יוגוסלביה החדש, ווצלאב קוסטוניצה, הודה בפעם הראשונה שצבא יוגוסלביה תחת פיקודו של סלובודאן מילוסביץ', ביצע פשעי מלחמה בקוסובו.

כשנשאל במהלך ראיון לרשת סי.בי.אס האם הכוחות היוגוסלביים אשמים ברצח העם בקוסובו, הודה קוסטוניצה שפשעים אכן אירעו, אבל ציין שגם סרבים וגם אלבנים נהרגו במהלך המלחמה. "האנשים שנהרגו הם קורבנות", אמר קוסטוניצה, "אבל ישנם גם פשעים רבים בצד השני. אני מוכן לקבל את האשמה על כל האנשים שנהרגו".

כשנשאל האם יעמוד מילוסביץ' למשפט אמר: "כן, היכן שהוא". הוא הודה שהנשיא הקודם הוא בין האחראים לפשעים שנעשו אבל הוא עדיין לא נאסר משום ש"ישנם יותר מדי דברים לעשות כרגע, יש סדר עדיפויות".

מעילה במיליוני דולרים

הממשלה החדשה אף הודיעה שייתכן שמילוסביץ' יעמוד גם בפני האשמות של שחיתות, הונאה, ופשעים אחרים כלפי העם היוגוסלבי.
"ישנו צדק מסויים בעובדה שמילוסביץ' לא נרצח או נהרג, משום שהסרבים רוצים לראות אותו עומד למשפט ונשלח לכלא", אמר זרקו קוראץ', שצפוי להתמנות לשר החוץ בממשלה, "זה טוב לסרביה, ורע למילוסביץ'".
"החוקים היחידים שמילוסביץ' לא שבר הם חוקי הפיסיקה של ניוטון", אמר השופט היוגוסלבי בוזידאר פרלוויץ'.

מתנגדי מילוסביץ' טוענים שיש ראיות למעילה שלו בכספי המדינה בקנה מידה נרחב, כולל העברת מיליוני דולרים לחשבונות בנק פרטיים בחו"ל.

עיתון יוגוסלבי דיווח שלמילוסביץ' חשבונות בנק ברוסיה, סין, קפריסין, יוון, דרום אפריקה ולבנון. גם ממשלות שוויץ וגרמניה הודיעו שגילו חשבונות בנק גדולים שקשורים למילוסביץ'.

אם יורשע, צפוי מילוסביץ' לעונשי מאסר שינועו משנתיים ועד 20 שנה.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully